Ruşeym Torku

Şampiyonun Tercihi Büyükkoyuncu Oldu

  • Giriş Tarihi: 22.07.2013 9:31
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Şampiyonun Tercihi Büyükkoyuncu Oldu

Merve Meram Abdullah Aymaz Ortaokul 8. sınıf öğrencisi ve SBS 2013 sınavında 700 tam puan ile Türkiye birinci olan Süleyman Turancan Burucu, tercihini Merve- Büyükkoyuncu Fen Lisesi olarak yaptı.

Why Note!?

Merve Meram Abdullah Aymaz koleji SBS başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bu yıl yapılan SBS sınavında okulun sekizinci sınıf öğrencisi Süleyman Turancan Burucu sınavdaki tüm soruları doğru cevaplayarak 700 tam puan aldı. Elde ettiği bu başarının neticesi olarak Merve eğitim kurumları bünyesinde bulunan ve kitlesel olarak LYS sınav sonuçları bazında Türkiye birincisi olan Merve Büyükkoyuncu Fen lisesini tercih ederken, aynı zamanda tam burslu olarak kayıt hakkını elde etti.

SBS Şampiyonu Süleyman Turancan Burucu ise “ LYS’de yıllardır Konya ve Türkiye çapında elde ettiği başarılarıyla kendisinden söz ettiren Merve Büyükkoyuncu Fen lisesini tercih ettim. Ayrıca Türkiye’nin en iyi liselerinden biri olan Büyükkoyuncu Fen lisesinde tam burs olarak okuyacağım için çok mutluyum.”dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Taş “Yoğun bir sürecin sonunda okulumuz öğrencileri SBS’de hem bireysel hem de kitlesel olarak büyük bir başarı gösterip bizleri ve ailelerini mutlu ettiler. SBS sınavında aldıkları bu başarılı sonuçlara göre öğrencilerimiz Konya’mızın en iyi liseleri olan Merve Büyükkoyuncu Lisesi ve Güventaş Kız Lisesine kayıtlarını yapmaktadırlar. Öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum dedi.”

SBS sınavında büyük başarı gösteren Süleyman Turancan Burucu’nun babası Halim Burucu ise “Sekiz senedir oğlumu Meram Abdullah Aymaz kolejine gönderiyordum. Sportif ve sosyal alandaki başarılarının yanı sıra SBS’de alınan bu başarı bizi son derece mutlu etmiştir. Bununla birlikte oğlumun Türkiye’nin en iyi lisesinde tam burslu olarak okuyacak olmanında gururunu yaşadığımı ifade etmeliyim. Çocuğumun bu başarısında emeği geçen okul idare, öğretmen ve personeline çok teşekkür ederim dedi.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Şampiyonun Tercihi Büyükkoyuncu Oldu
HABER YORUMLARI