YAZARLAR

Samimiyetin samimiyetsizliği üzerine-Adnan Yıldırım-Yeni Meram Gazetesi

Sevgili okurlar;

 

İnsanlar arkadaş olurlar.

 

İnsanlar dost olurlar.

 

İnsanlar aşık olurlar.

 

İnsanlar tanıdıktır.

 

İnsanların mecburi akrabalık ilişkileri vardır.

 

İş ilişkileri vardır.

 

İnsanlar çok çeşitli ilişkilerde bulunabilirler.

 

Ve bu ilişkiler kurulur iken karşılıklı ya da karşılıksız bir takım duygular sergilenir.

 

Bu ilişkiler neticesinde açığa çıkar duygular.

 

İşte bu duygularla beraber ortaya çıkan başka bir meziyet daha vardır ki adı SAMİMİYETtir.

 

Bu samimiyet kılıfı yeri gelir çelik bir zırh gibi ya bütün ilişkileri korur ya da tam tersi çil yavrusu gibi darmadağın eder.

 

Güven, sadakat, özveri, sevgi, hatta öfke ve kin bile samimiyet kılıfından yoksunsa eğer, tiyatral bir gösteriden öteye geçemez ve biter.

 

Sözün özü değerli okurlar;

 

İlişkileriniz eğer samimiyetten yoksunsa, bir takım çıkar ilişkilerine dayalıysa eğer, günü kotarma çabası taşıyorsa salın gitsin.

 

Gözünüzün içine baka baka, oskarlık bir performans ile yalan söyleyenler, yapmacıktan yüzüne takındığı samimiyetsiz samimiyeti ile yalnız dünyasının ortasında tek başına kalakalsın.

> Yeni Meram >Yazarlar > Samimiyetin samimiyetsizliği üzerine
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.