YAZARLAR

Salla gitsin..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Hiç düşünmezler, vatandaş bundan zarar mı görecek fayda mı..
Kafalarına göre, planlamadan, hesaplamadan, düşünmeden sokakları kapatırlar, açarlar, dönüşleri iptal ederler, yönleri değiştirirler, sinyalizasyon tertibatını kaldırırlar, olmadı tekrar koyarlar. Kısaca neyin ne olacağına bir türlü karar veremezler..
Kafalarına eser ve bunları böyle yaparlar ve bozarlar..
Mesela sen bir uyarıda bulunursun, dersin ki; bakın falan bölgedeki dönüş ya da kavşakta tehlike var, burada her gün maddi hasarlı yaralamalı trafik kazaları meydana geliyor, müdahale edin der, bunları uyarı olsun diye yazarsın. Fakat seni dinlemeyen bu ağabeyler, kendileri abuk subuk, saçma sapan işler yapmaya devam ederler. Buna da kimse gıkını bile çıkarmaz..
Böyle bir saçmalık olabilir mi? Koskoca ana caddeden ilerliyorsun ve kavşağa gelip sola döneceksin yasak. Dönüş yasağı var, U döneceksin yasak. Neymiş, mecburen doğru gidecekmişsin. Yahu arkadaş adam buradan dönüp evine gidecek. Hayır gidemiyor, çünkü oradan sola dönüş ve U dönüşü yasak..
Gerekçe; trafikte zaman kaybı oluyormuş..
Bu nasıl bir saçmalıktır, buna karar veren neye göre vermiş. Kimler buralardaki dönüşlerden rahatsız olmuş. Bir talep mi gelmiş. Buna karar verenler iyi şoförler mi ki, bu işleri böyle yapıyorlarmış..
Bak bir örnek verelim. Allah rızası için siz karar verin doğru mu yapmışlar yanlış mı?
Vatan caddesi istikametinden geliyorsun, Büyükşehir Belediyesi önünden geçerek Sille kavşağından sola dönüp, örneğin Alaeddin İlköğretim Okulu civarında bulunan evine gideceksin..
Geldin Sille kavşağındaki ışıklara ama sola dönüş yasak..
Nereden döneceksin?
100 metre ileriden sağa, daracık sokağa döneceksin, ilerleyip yine sağa dönecek bir başka caddeye çıkarak ilerideki ikinci ışığa geleceksin. Eğer önünde başka araçlar yoksa buraya kadar gitti mi 3 dakika. 2 dakika da ışıkta durdun. Etti mi sana 5 dakika. 5 dakika sonra nihayet Sille yolu istikametine girdin..
Buyur sen karar ver, direkt sola dönünce mi, yoksa ilerideki sokaktan dönüp gelince mi zaman kaybı oluyormuş..
Ha bu arada yakıt fiyatları ortada. Bir de yakıt kaybını düşün. Öyle ya, su yakmıyor ki bu..
Bunun bir hesabı kitabı yok mu? Bu nasıl bir saçmalıktır..
Anlattığımız sadece bir örnektir. Kent içerisindeki bir ton kavşakta sola dönüşler ve U dönüşleri yasaktır..
Bu işlerin yetkililerine sesleniyoruz. Biraz planlama yapın, az düşünün ve öyle karar verin, yaptığınız işler yanlış..

> Yeni Meram >Yazarlar > Salla gitsin..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.