Ruşeym Torku

Saldırıları Lanetledi

  • Giriş Tarihi: 27.06.2013 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Saldırıları Lanetledi

MHP Konya İl Başkanı Tarık Taşçı, Irak’ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Why Note!?

Taşçı, “Uzun zamandır, Türkmen kardeşlerimizin kimliği, varlığı ve birliği hedef alınmakta; Türkmeneli şiddet, zulüm ve suikast ablukasına alınmakta; Irak coğrafyasında Türkmen kimliği, varlığı, ortadan kaldırılmaya çalışılmakta; böylelikle Irak’ın demografik yapısının sarsılması amacıyla ölüm makineleri, cinayet şebekeleri ve taşeron örgütler talimatla devreye girmektedir. Soydaşlarımızın yaşadığı bu trajedi ve vahşetin başrol oyuncuları Başbakan Erdoğan ve Erdoğan’ın kardeşi Barzani’dir. Geçmişte ‘kabile reisi’ olarak nitelendirilen bugün ise Erdoğan’ın eş başkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nin piyonu haline gelen, ne yazık ki cürümünden haberi olmayan Barzani, büyük satranç tahtasında kendini vezir olarak görme tevessülünde bulunarak soydaşlarımıza aklın almadığı ve ahlakın açıklayamadığı eziyetlerde bulunmaktadır. Kanlı çetenin bir numaralı hamisi Barzani’yi taltif eden Başbakan, her seferinde Türk yurdu olan Kerkük ve Musul’a gitmekten kaçınmış; Irak’ın kurucu halklarından birisi olan Türkmenleri dışlayarak Türkmen kardeşlerimiz ile görüşmekten imtina etmiş; PKK’nın en büyük destekçisi Barzani’nin ayağına giderek Türkiye’ye her vesileyle dil uzatmaya yeltenen bu peşmerge reisiyle kucaklaşmıştır. AKP kongresine davet edilen Peşmerge reisi Barzani’nin ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganları ile alkışlatılması ise trajikomik bir olay olarak Türk siyasi hayatında yerini almıştır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkmeneli’ndeki sıkıntıları yıllar öncesinde tespit ettiğini, orada yaşanan acıları yüreğinin en derinlerinde hissettiğini kaydeden Taşçı, “Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, soydaşlarımız ile buluşmak, bir nebze de olsa acılarını paylaşabilmek amacıyla 18-21 Ağustos 2012 tarihleri arasında Musul ve Kerkük ziyareti yapmayı programlamış ve Türk-İslam tarihinin kadim coğrafyasındaki Kerkük’teki Nur El Kebir Camisi’nde bayram namazını eda etmek istemiştir. Bu programın resmi bir devlet ziyareti olmadığı her fırsatta vurgulanmasına rağmen Çapulcu Reisi Barzani’nin etkisi ile Maliki tarafından bu program engellenmiş ve Irak’ın Ankara Büyükelçiliği vize talep ve beklentimizi kabul etmemiştir. Söz konusu reddedişin nedenlerini ise bu kirli oyuna alet olan Dışişleri Bakanlığı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimize iletmiştir. 2006 yılından bu tarafa Türkmenlerle görüşmeyen Başbakan’ın, artık soydaşlarımızın sesini işitmesi ve bu kapsamda gereken tedbirleri alması elzemdir. Gezi Parkındaki vatandaşlarımıza en sert tepkiyi gösteren, sözde açılım senaryoları ile PKK militanlarını barış elçileri gibi lanse eden Sn. Başbakan’ı soydaşlarımızın hakkı ve yaşam alanlarının güvenliği konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sözlerimi tamamlarken Türkmeneli’ndeki soydaşlarımıza uygulanan asimilasyon politikalarını ve bu politikaların uzantısı olan kanlı saldırıları nefretle lanetleniyor, kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türk milletinin ve tüm soydaşlarımızın başı sağ olsun” diye konuştu.

Nevzat İLTEKİN


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Saldırıları Lanetledi
HABER YORUMLARI