Torku Jelifest

‘Saklı Cennet Belgeseli’nin yeni konusu Seydişehir

  • Giriş Tarihi: 28.05.2015 16:40
  • Güncelleme Tarihi: 16:40
‘Saklı Cennet Belgeseli’nin yeni konusu Seydişehir

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediyesi önemli bir sosyal projeye imza attı. Şu ana kadar ulusal veya uluslararası tanıtım programlarından mahrum kalan Torosların saklı cenneti Seydişehir; tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla vizyona taşınıyor.

Mutlu Akü

Yılkı Atları için Torosların içinde bir yer Küpe Çukuru, Her köşesi tarih kokan bir şehir Vasada Antik Kenti, Kuğulu Vadisi, Seydişehir kurucusu Seyyid Harun Veli Hazretleri; Camisi ve Hamamı, Çavuşlu Memiş Efendi’si ve daha birçok bölgeyi konu alan belgesel yakında izleyiciyle buluşuyor. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, belgesel çekimlerini değerlendirerek, şu ana dek Seydişehir’in tanıtımı için ciddi bir çalışma yapılmadığını belirtti. Anadolu’nun bağrında, Toros Dağları’nın eteğinde bir cennet vatan olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Tutal, bu güzel şehrin, Seydişehir’in yeterinde tanıtılmadığını ve bundan sonra tanıtımı için gerekli çalışmaların yürütüleceğini kaydetti. Tutal, birçok ulusal kanal ve belgesel kanalları ile görüşülerek Seydişehir’in tanıtımı noktasında çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Yıllarca uykuda kalan bu ilçenin artık bütün Dünya’ya tanıtılacağını belirten Tutal, Seydişehir’in küçük bir ilçe değil birçok büyükşehirle yarışacak kadar görkemli olduğunu ifade etti.
Seydişehir’in tarihinden doğasına her alanda zengin bir potansiyele sahip olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Mehmet Tutal, büyüyen ekonomisi, gelişen turizmi ile hak ettiği övgüye layık olduğunu belirtti.> Yeni Meram >Konya > ‘Saklı Cennet Belgeseli’nin yeni konusu Seydişehir
HABER YORUMLARI