Ruşeym Torku

Bilinmeyen o görüntüler paylaşıldı

  • Giriş Tarihi: 13.09.2018 14:29
  • Güncelleme Tarihi: 14:34
Bilinmeyen o görüntüler paylaşıldı

Genelkurmay Başkanlığı, Türk ordusunun Sakarya Meydan Muharebesi'nde canla başla mücadele ettiği görüntüleri paylaştı, işte Türk ordusunun o görüntüleri... ''Hattın değil sathın'' müdafaasının yapıldığı Sakarya Meydan Muharebesi'ne ait az bilinen fotoğrafları Genelkurmay Başkanlığı paylaştı.

Why Note!?

Genelkurmay Başkanlığı, Türk ordusunun Sakarya Meydan Muharebesi’nde canla başla mücadele ettiği görüntüleri paylaştı, işte Türk ordusunun o görüntüleri… ”Hattın değil sathın” müdafaasının yapıldığı Sakarya Meydan Muharebesi’ne ait az bilinen fotoğrafları Genelkurmay Başkanlığı paylaştı.

”Hattı müdafaa yoktur Sathı müdafaa vardır” sözünün somutlaştığı, Sakarya Meydan Muharebesi zaferinin 97’inci yılında Genelkurmay Başkanlığı, o döneme ait az bilinen görüntüleri paylaşıma açtı.

Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt (ATASE) Daire Başkanlığı arşivlerindeki fotoğraflar arasında, Büyük Önder ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün Mürettep Kolordu Gözetleme yerinde Dua Tepe muhaberelerini takip ettiği anlar ile Batı Cephesi karargahından objektife yansınlar yer alıyor.

Fotoğraflar arasında, Türk askerinin top ve makineli tüfek atışları ile düşman üzerine ilerleyişlerinin olduğu kareler oldukça ilgi çekici.

İşte Türk ordusunun düşmana karşı bir kale gibi durduğu Sakarya Meydan Muharebesi’nden fotoğraflar…

 

 

 

 

 

 > Yeni Meram >Güncel > Bilinmeyen o görüntüler paylaşıldı
HABER YORUMLARI