Torku Jelifest

Sağlıkta çıta yükseliyor

  • Giriş Tarihi: 19.12.2016 10:23
  • Güncelleme Tarihi: 10:23
Sağlıkta çıta yükseliyor

Türkiye’nin farklı şehirlerinden alanında uzman çok sayıda akademisyenin katılımı ile gerçekleştirilen sempozyumda konuşan Genel Sekreter Prof. Dr. Koç, ‘Mide ve Kolerektal Kanserlerde Güncel Tedaviler’ konulu sempozyum, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile S.B.Ü. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Alanında söz sahibi çok sayıda akademisyenin katılımı ile düzenlenen sempozyuma AK Parti Mersin Milletvekili Doç. Dr. Yılmaz Tezcan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tokat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Koç, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ile çok sayıda akademisyen ve doktor katıldı.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. M. Ali Eryılmaz’ın Sempozyum Sekreterliğini üstlendiği toplantıda Sempozyum Başkanlığını ise Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Koç üstlendi. Prof. Dr. Koç yaptığı açılış konuşmasında düzenlenen bu tür sempozyumların sağlık alanında ki hizmet çıtasını hızla yukarılara taşıdığını vurguladı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Sağlık Bilimleri Üniversitesi afiliasyonu ile birlikte eğitim alanında daha kaliteli hizmetler sunmaya başladığının da altını çizen Prof. Dr. Koç, “Eğitim ve Araştırma Hastanemiz, eğitim alanında çok güzel hizmetler sunacak bir alt yapıya sahip. İnşallah düzenlemiş olduğumuz bu toplantılar hastanemizde verilen hizmetlerin kalitesinin artmasına da vesile olacaktır” dedi.
Bilimsel toplantılar sayesinde, hekimlerin mesleki uygulama noktasında önemli bilgilere ulaştıklarını belirten Prof. Dr. Koç, “Düzenlemiş olduğumuz sempozyumlar ile ülkemizin önde gelen akademisyenlerini meslektaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu sayede onların tecrübe ve deneyimlerinden katılımcılarımızın faydalanmalarını amaçlamaktayız” dedi.

Konuşmaların ardından alanında isim yapmış olan ünlü cerrahlar kanser tedavisinde geliştirdikleri yeni tedavi yöntemleri ile dünyaca kabul görmüş olan cerrahi metotları sunumlar eşliğinde anlattılar. Ayrıca ilaç ve ışın tedavisindeki son gelişmeler de onkoloji öğretim üyeleri tarafından katılımcılara sunuldu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Sağlıkta çıta yükseliyor
HABER YORUMLARI