Torku Jelifest

Sağlıkçılardan Sait Gönen’e Tam Destek

  • Giriş Tarihi: 15.10.2015 16:23
  • Güncelleme Tarihi: 16:23
Sağlıkçılardan Sait Gönen’e Tam Destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili adayı Prof. Dr. M. Sait Gönen, N.Ü Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaretlerde bulundu.

Mutlu Akü

Doktor alarak hizmet ettiği sağlık camiasından arkadaşları, hastane personeli ve hastalarla görüşen Gönen’e destek sözleri geldi. Sağlık sektöründe yaşanan sorunları yakinen bildiğini ve takip ettiğini söyleyen Gönen, “ İnsan hayatının en önemli sigortası sağlıkta hizmet veren doktorlar ve sağlık personelinin yaşadıkları sorunların, yanı sıra hastaların yaşadıkları sorunları çözümleyecek projelerimiz seçim bildirgemizde kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır. MHP olarak bu projeleri hayata geçirerek, sağlıkta yaşanan sorunları bitireceğiz” dedi.

saglikcilardan-sait-gonene-tam-destek-2
1 Kasım seçimlerine yaklaşırken seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Gönen, Selçuklu ilçe teşkilatı ve partililerle birlikte Tıp fakültesi hastanelerine yaptığı ziyaretlerde, sağlık personeli ve hastalarla yaptığı görüşmelerde, sağlık sektörünün sorunlarını da dinledi. Gönen Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesinde yer alan ve sağlık konusunda ki vaatlerini hatırlatarak şöyle konuştu:
“Bütün vatandaşlarımız sağlık sigortası kapsamına alınacak. Vatandaş adına bütün ödemeler sağlık sigortası tarafından yapılacaktır. Yoksulların sağlık sigortası primleri devletçe ödenecek. Herkes hastane ve hekim seçme hakkına sahip olacak. Muayene ve yatarak tedavide katılım payı ödenmeyecek. Koruyucu sağlık hizmetleri ve temel sağlık hizmetleri, devlet tarafından ücretsiz olarak sunacağız. Prim gün sayısını tamamlamakla birlikte yaş haddini doldurmadığından emekliye ayrılamayan ve zorunlu sigortalıkları sona eren kişiler ve bakmakla yükümlü olduğu kimseler, sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Kırsal kesimde mobil hizmet sunacak donanımlı sağlık ekipleri görev yapacak. Başhekimlerin hastane yöneticisi olması yerine, profesyonel yöneticilik uygulamasına geçilecek. Hastanelerde `tam gün-tam kapasite çalışma sağlanacak. Tam gün-tam kapasite çalışan personelin özlük haklarında iyileştirme yapılacak. Her ne ad altında olursa olsun, ücret tarifesinde yer almayan ayrıca bir ödemenin yapılmasına fırsat verilmeyecek. Sağlık hizmetlerinde, ilaç ve tıbbi malzemelerin fiyatlandırılmasında maliyet ve kalite kontrolünde Sosyal Güvenlik Kurumu`nun aktif rol üstlenmesi sağlanacak. Muayene ve yatarak tedavide katılım payı uygulamasına son verilecektir.”> Yeni Meram >Konya > Sağlıkçılardan Sait Gönen’e Tam Destek
HABER YORUMLARI