kapat
Ruşeym Torku

Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

  • Giriş Tarihi: 21.05.2013 17:35
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Sağlık İçin Pedal Çevirdiler

Yeşilay Konya Şubesi ve bünyesinde bulunan Genç Yeşilay Topluluğu tarafından insan sağlığına zarar veren maddelerin kullanılmamasına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bisiklet turunda “sağlık” için pedal atıldı.

Atatürk Anıtı’nda toplanan Yeşilay üyeleri, bisiklet turu öncesi vatandaşlara ayran dağıttı. Etkinlik hakkında bilgi veren Yeşilay Konya Şube Başkanı Sabri Pişkin, asıl hedeflerinin ruhen ve fizyolojik olarak insan sağlığını bozan zararlı maddelerin kullanılmamasını daha geniş kitlelere yayarak bir sağlık bilinci oluşturarak insan onurunu ve sağlığını korumak olduğunu ifade etti. Yeşilay farkındalığını meydana getirmek için benzer faaliyetleri yapmaya devam edeceklerini kaydeden Pişkin, sağlıklı davranışı pekiştirmek ve Yeşilay’ı bir toplum hareketi haline getirmeyi çabaladıklarını sözlerine ekledi.
Yapılan hazırlıkların ardından Genç Yeşilaylılar, polislerin eskortluğunda Atatürk Anıtı’dan hareket ederek, Mevlana Caddesi, Alaaddin Bulvarı’nda bisikletleriyle tur attıktan sonra başlangıç yerlerine geri döndü.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Sağlık İçin Pedal Çevirdiler
HABER YORUMLARI