Torku Jelifest

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Konya’da hastalık pik seviyesine ulaşıyor

  • Giriş Tarihi: 8.07.2020 20:52
  • Güncelleme Tarihi: 22:23
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Konya’da hastalık pik seviyesine ulaşıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklama yaptı. Koca, Konya'da hastalığın pik seviyesine gittiğini belirterek uyardı.

Dünyada geçen hafta sadece 400 binden fazla insana korona tanısı kondu. Sizden şu anda 12 milyon vaka olduğunu, 550 bine yakın can kaybının olduğunu hatırlamanızı rica ediyorum. İlk can kaybımızı açıkladığımız acımız devam ediyor. Dün 19 insanımızı kaybettik. Sizden bu ölümlerin önlenebilir sebeplere bağlı olduğunu hatırlamanızı rica ediyorum. Hastalığa yol açan virüs solunum yoluyla buluşmaktadır. Maske dünyada en önemli tedbirdir.

‘8 ilimizde asker uğurlama yasaklandı.

Kovid – 19 tedbirlerine uymayan 18 bin kişiye para cezası kesildi.

KONYA’DA VAKA SAYISI PİK

Konya başta olmak üzere bazı illerde hastalık pik seviyesine ulaşıyor.

“Diyarbakır, Konya, Adana, Gaziantep, Urfa en yüksek vaka sayılarını yeni görüyor. Vaka artışlarının tedbirlerin gücüyle azalacağını düşünüyoruz.”

“Asker uğurlamasında ne uğurlayan ne de uğurlanan hiç risk almamalıdır. Sağlık da vatani göreve saygı da bunu icap ettirir.”

:”Tatile gidenler tedbirlerin tatilcilerin lehine olduğunu bilmelidir. Kalabalıklardan uzaklaşanlar mesafe kuralını uygularsa müteşekkir kalırız”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Konya’da hastalık pik seviyesine ulaşıyor
HABER YORUMLARI