Ruşeym Torku

Sağlığına Kavuştu

  • Giriş Tarihi: 17.04.2013 16:04
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Sağlığına Kavuştu

Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümleri, gerçekleştirdikleri Konya’da ilk defa kapalı yöntemlerle kalp kapağı operasyonunun ardından hastanın sağlığına kavuşmasıyla birlikte bir basın açıklaması düzenledi.

Why Note!?

NECMETTİN Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümlerinin birlikte gerçekleştirdikleri Konya’da ilk defa kapalı yöntemle yapılan kalp kapağı yerleştirme operasyonu ile ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Operasyonu gerçekleştiren Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümleri öğretim üyelerinin yaptığı basın açıklamasına, gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuşan 86 yaşındaki Emine Yiner de katıldı.

Toplantı da ilk olarak konuşan Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Tokaç, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde büyük başarılara imza atıldığını ifade ederek, “Hastanemizin otelciliği kötü, imkanlarımız biraz yetersiz ama önemli olan büyük işlerin hastanemizde başarıyla sürdürebilmesidir. Hastanemiz hem Konya hem de ülkemizde önemli bir hastane. Hastanemizi önemli yapan şey ise, burada önemli operasyonların gerçekleşmesidir. Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümlerinde kalp naklinin dışında bütün operasyonlar gerçekleştirilebilmektedir. Ben şunun altını çizmek istiyorum. Hastalarımız bazen Konya dışında ve yurt dışında kendilerine şifa arıyorlar. Ve gittikleri o yerlerin çoğu hastalarımızı tekrar bize yönlendiriyor. Hastalarımız önce bize gelsinler. Hastanemizde bütün hastalıklara müdahale edilebiliyor. Eğer biz müdahale edemezsek zaten onları gereken yerlere yönlendiriyoruz” diye konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyazi Görmüş gerçekleşen operasyon ve hastanın durumu hakkında bilgi verdi. Prof Dr Görmüş: “Konya’da ilk defa gerçekleştirmiş olduğumuz operasyonda son derece başarılı olduk. Hastamızın durumu gayet iyi şekilde. Allahın izniyle yarın da kendisi taburcu olacak. Ben buradan şunu söylemek istiyorum. Hastalarımız bize zamanında müdahale ederse biz elimizden geleni yapıyoruz. Doğru zamanda bize başvuran hastalarımıza gerekli bütün müdahaleleri yaparsak olumlu sonuçlar alabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Meram Tıp Fakültesi Kardiyoloji Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Düzenli ise “Kalp Damar ve Kalp Cerrahisi ile ortak hareket etmemiz verimi artırdı ve çok şükür hastamızı son derece başarılı bir operasyonla sağlığına kavuşturduk. Konya’da ilk defa olan bir operasyondu ve yaklaşık bir saat sürdü. Bizim hastanemizdeki kardiyoloji ve kalp damar ekibimiz dünyada ne yapılıyorsa hepsini yapacak bir kapasitededir. Konya halkının şehir dışına ya da yurt dışına gitmesine gerek yok. Bize ulaşırlarsa biz dünyada gerçekleştirilen bütün operasyonları gerçekleştiriyoruz” dedi.

86 yaşında ki hasta Emine Yiner ise sağlık durumunun son derece iyi olduğunu ifade ederek, sağlığına kavuşmasında emeği geçen doktorlara ve tüm sağlık görevlilerine teşekkür etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Sağlığına Kavuştu
HABER YORUMLARI