Torku Jelifest

SADECE KONYASPOR

  • Giriş Tarihi: 10.06.2019 13:48
  • Güncelleme Tarihi: 13:50
SADECE KONYASPOR

Atiker ile isim sponsorluğu tamamlanan Konyaspor’da yeni sezonda kulüp isminin önüne sponsor alınmayacak. Yeşil-beyazlılar stadyum ve tesisler için ise sponsor desteği alacak

Mutlu Akü

KONYASPOR’DA yeni sezon için kollar sıvanırken, kulübe kaynak oluşturacak yeni anlaşmalar için görüşmeler sürdürülüyor. Son 7 sezonda isminin önüne sponsor alan ve liglerde bu şekilde mücadele veren yeşil-beyazlıların 7 sezon sonra lige isim sponsoru olmadan başlaması planlanıyor. 2012-2013 sezonunda Konya Şeker AŞ ile yapılan anlaşma gereği 4 sezon boyunca Torku Konyaspor adıyla liglerde mücadele veren ekibimiz 2016-2017 sezonundan itibaren de 3 sezon boyunca Atiker Konyaspor adıyla Süper Lig’de boy göstermişti.

ATİKER ile yapılan anlaşmanın 31 Mayıs tarihinde sona ermesi sonrasında ve firmanın yeni sözleşme yapmaması nedeniyle ise Konyaspor yeni sponsorluk görüşmelerine başladı. Yeşil-beyazlı kulüp yönetimi aldığı karar doğrultusunda isim sponsorluğu konusunda yeni anlaşma yapmama kararı aldı. Yeni sezonda isminin önüne sponsor almayacak olan ve sadece Konyaspor ismiyle ligde mücadele verecek ekibimiz, sponsor katkısı için ise başka çözümler üretiyor. Stadyum isim sponsorluğu konusunda girişimlerini hızlandıran ekibimizde hem stadyum hem de tesislerin isim hakkının sponsorlara verilmesi düşünülüyor.

KONYASPOR yönetiminin bu konuda bazı yerel ve ulusal firmalarla görüşme halinde olduğu ve en az 4 sponsorluk görüşmesinin neticelenmesinin beklendiği öğrenildi. Konu hakkında bilgilerine başvurduğumuz Konyaspor Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk, kulübe maddi kaynak sağlamak için bazı görüşmeler içinde olduklarını belirterek, “Sponsorluk noktasında girişimlerimizi hızlandırdık. Bir çok firmayla temas halindeyiz. Kulüp isminin önüne bu dönemde sponsor almayı düşünmüyoruz. Ancak stadyum ve tesislerimizin isim haklarını vereceğiz. Temmuz ayı içerisinde bu noktada anlaşmalarımızı imzalamayı düşünüyoruz. Yapacağımız sponsorluk anlaşmalarıyla kulübümüze önemli bir gelir elde etmek amacındayız” dedi.

TOLGA DURMAZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > SADECE KONYASPOR
HABER YORUMLARI