Torku Jelifest

Sabancı’dan Balıkesir’e 100 milyon dolarlık yatırım

  • Giriş Tarihi: 23.12.2015 21:49
  • Güncelleme Tarihi: 21:49
Sabancı’dan Balıkesir’e 100 milyon dolarlık yatırım

Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı: "Yerel esnafa rağmen değil, birlikte yapacağız. Arsa dahil 100 milyon dolar bir yatırım yapacağız" dedi.

Esas Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali İsmail Sabancı, Esas Holding olarak kazandıkları ihale kapsamında Balıkesir’e yapacakları “Alış Veriş Caddesi”nin 100 milyon dolarlık bir yatırım olacağını bildirdi.

Sabancı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaretinde yaptığı konuşmada, Esas Holding olarak Balıkesir’e “Alış Veriş Caddesi” yapacaklarını söyledi.

Mart 2016’da inşaatı başlayacak projenin, Balıkesir’e birçok konuda katkı sağlayacağını vurgulayan Sabancı, şunları kaydetti:

“Balıkesir bize çok heyecan veriyor. Gayrimenkul stratejimize tam oturuyor. Bir alışveriş merkezi şehrin sosyal hayatına çok şey katıyor. Bizim yaptığımız planlamada yüzde 15-20 oranında yerellik ön planda. Yerel yatırımcıları da bu alışveriş merkezine yatırım yapmaya bekliyoruz. Yerel esnafa rağmen değil, birlikte yapacağız. Mart-nisan ayları içerisinde kazmayı vuracağız. Arsa dahil 100 milyon dolar bir yatırım yapacağız. AVM mantığıyla değil açık alanda alışveriş caddesi formatında olacak merkezimiz.”> Yeni Meram >Güncel > Sabancı’dan Balıkesir’e 100 milyon dolarlık yatırım
HABER YORUMLARI