Torku Jelifest

Sabancı Holding Yünsa hisselerini 70 milyon liraya Konyalı firmaya sattı

  • Giriş Tarihi: 27.08.2019 17:55
  • Güncelleme Tarihi: 18:19
Sabancı Holding Yünsa hisselerini 70 milyon liraya Konyalı firmaya sattı

Mayıs ayının sonunda Temsa'yı elinden çıkaran Sabancı, şimdi de Yünsa'nın Konyalı Sürmegöz Tekstil Yatırım AŞ'ye satışını gerçekleştirdi.

Sabancı Holding, Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret AŞ’deki hisselerinin tamamını 69,5 milyon liraya Sürmegöz Tekstil Yatırım AŞ’ye sattığını duyurdu.

ANLAŞMA BUGÜN İMZALANDI

Sabancı Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasında, şirket iştiraklerinden Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret AŞ’de sahip oldukları sermayesinin yüzde 57,88’ini temsil eden 16 milyon 878 bin 507 TL nominal değerli hisselerin tamamının Sürmegöz Tekstil Yatırım AŞ’ye satışına ilişkin hisse devir anlaşmasının bugün imzalandığı belirtildi.

Açıklamada,Sabancı Holding’in Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret AŞ’de sahip olduğu yüzde 57,88 hisselerin devri bedelinin 69 milyon 458 bin 876,54 lira olduğu bildirildi.

Hisse devir bedelinin pazarlık usulüyle belirlendiği ifade edilen açıklamada, hisse senetlerinin devrinin, ilgili mercilerden alınacak izinler sonrası gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açıklamada, alıcı şirket ile Sabancı Holding arasında denetim ve sermaye bakımından dolaylı veya dolaysız bir ilişki olmadığı vurgulandı.

SÜRMEGÖZ TEKSTİL’İN SAHİBİ KONYALI

Temsa’yı İsviçre merkezli True Value Capital Partners’e satan Sabancı Yünsa’yı ise Konyalı Sürmegöz Tekstil’e sattı.

Sürmegöz Tekstil’in sahibi Mustafa Sürmegöz Konyalı bir iş adamı. Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği’ne de üye olan Mustafa Sürmegöz, tekstil alanında ihracat da yapıyor.> Yeni Meram >Ekonomi > Sabancı Holding Yünsa hisselerini 70 milyon liraya Konyalı firmaya sattı
HABER YORUMLARI