Torku Jelifest

Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarında ölenlerin sayısı 32’ye çıktı

  • Giriş Tarihi: 15.10.2015 20:40
  • Güncelleme Tarihi: 20:40
Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarında ölenlerin sayısı 32’ye çıktı

Rus savaş uçaklarının Humus'ta muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 32 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye’de Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Humus’ta muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırılarda ölü sayısının 32’ye çıktığı bildirildi.

AA muhabirinin Humus’taki yerel kaynaklardan ve sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçakları, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus’ta muhalif grupların kontrolündeki Ter Mala, Deyr Kabir, Ferhaniyye ve Ganto köyü ile Telbise ilçesinde sivil yerleşim yerlerine saldırdı.

Saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu ölenlerin sayısının 32’ye yükseldiği ve onlarca kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Daha önce Rus savaş uçaklarının Humus’un kuzeyinde, muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği yoğun bombardıman sonucu biri çocuk, 2’si kadın 15 sivilin öldüğü bildirilmişti

Öte yandan Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de “Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Humus’ta rejimin kontrolündeki Harp Akademisinin çevresine ve Humus’un kent merkezine yakın rejimin en büyük askeri kontrol noktası Muluk’a yanlışlıkla saldırdığını” belirtti.

Hama ve Humus’taki saldırılar

Rusya’nın hava saldırıları, 1 Ekim’den bu yana Hama’nın kuzey kırsalı, Humus’un kuzey kesiminde yer alan Telbise, Rastan ilçeleriyle Mukramiye, Zafaraniye beldelerinde yoğunlaştı.

Suriye’nin batı kesimlerine sıkışmış durumdaki Esed rejimi, kuzeyde Halep’in merkezi, kuzeybatı kıyılarındaki Lazkiye’den ülkenin güneybatısında Şam’a kadar uzanan hattı kontrol ediyor. Rejimin, doğuda ise Deyru’z-Zor ve Haseke vilayetlerinin yalnızca merkezlerinde kontrolü sağladığı belirtiliyor.> Yeni Meram >Dünya > Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarında ölenlerin sayısı 32’ye çıktı
HABER YORUMLARI