Torku Jelifest

Rusya’dan Fransa’ya denizden taciz

  • Giriş Tarihi: 10.03.2016 18:37
  • Güncelleme Tarihi: 18:37
Rusya’dan Fransa’ya denizden taciz

Rus bombardıman uçaklarının Manş Denizi'nde uçmasının ardından, bu kez de nükleer bir Rus denizaltısının Fransız kara suları açıklarında görüldüğü ortaya çıktı.

Mutlu Akü

Rus bombardıman uçaklarının geçen ay Manş Denizi’nde radara yakalanmasının ardından, bir Rus denizaltısının geçtiğimiz ocak ayı sonunda Fransız kara suları açıklarında görüldüğü ortaya çıktı.

Le Nouvel Observateur dergisinin haberine göre nükleer başlık taşıyan bir denizaltı, ocak ayında uluslararası sularda ancak Fransız kara sularına çok yakın bir bölgede tespit edildi.

Son iki ay içinde iki kez aynı tür manzara ile karşılaşıldığını belirtilen haberde, “Rus lideri Vladimir Putin’in güç gösterisi içinde olabileceği” yorumu yapıldı.

Radara takıldı

Haberde, Rus denizaltısının, Biarritz ile La Rochelle liman kentleri arasında Gascogne Körfezi açıklarında, uluslararası sularda Deniz Kuvvetleri radarına takıldığı duyuruldu.

Fransız basını önceki gün ise İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi’nde Rusya bombardıman uçaklarının şubat ayında uçmasının kısa süreli gerginliğe neden olduğunu bildirmişti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Dünya > Rusya’dan Fransa’ya denizden taciz
HABER YORUMLARI