Torku Jelifest

Rus turist sayısında azalma beklenmiyor

  • Giriş Tarihi: 29.03.2015 15:56
  • Güncelleme Tarihi: 15:56
Rus turist sayısında azalma beklenmiyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Aldığımız tedbirler ve verdiğimiz desteklerle bu sezon Rusya’dan gelen turist sayısında azalma beklemiyorum” dedi.

Mutlu Akü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ziyaret ve açılışlar için gittiği Rusya’ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nde soruları yanıtladı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, bu yılın ilk iki ayında Rusya ile olan dış ticarette bir gerileme yaşandığını belirterek, bu durumun geçici olduğunu kaydetti.

Rusya’daki fırsatların artarak devam edeceğine işaret eden Zeybekci, “Rusya’nın Batı Dünyası ile yaşadığı problemleri Türkiye için kalıcı bir fırsat olarak görüyorum. Türk yatırımcılarına, Rusya’da bu dönemde yatırım ve üretim için ‘devam’ diyorum. Rusya ile ticarette Türk lirası ve ruble kullanımını artırmalıyız ki iki ülkede dış etkenlerden daha az etkilensin” diye konuştu.

“Rusya’dan gelen turist sayısında azalma olmayacak”

Zeybekci, Rus turistleri Türkiye’ye daha fazla çekmek istediklerini dile getirdi.

Zeybekci, alınan tedbir ve desteklerin önemine de dikkati çekerek, “Aldığımız tedbirler ve verdiğimiz desteklerle bu sezon Rusya’dan gelen turist sayısında azalma beklemiyorum. Rus turistler başka ülkelere gitmekten vazgeçecekler belki ama Türkiye’ye daha çok gelecekler” ifadesini kullandı.> Yeni Meram >Ekonomi > Rus turist sayısında azalma beklenmiyor
HABER YORUMLARI