Torku Jelifest

RTE plakalı 94 model arabaya 200 bin lira istiyor

  • Giriş Tarihi: 31.03.2015 11:17
  • Güncelleme Tarihi: 11:24
RTE plakalı 94 model arabaya 200 bin lira istiyor

Giresun’da Muslihiddin Aydın adlı vatandaş sahibi olduğu 06 RTE plakalı araç için 200 bin Türk Lirası istiyor. Geçtiğimiz günlerde ise Bursa’da Mahmut Cıvar isimli bir genç 16 CHP plakalı aracı için 20 bin Türk Lirası istemişti.

Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan Muslihiddin Aydın adlı vatandaş sahibi olduğu 1994 Model şahin marka aracı için tam 200 bin Türk Lirası istiyor. Aracı görmeye gelen vatandaşlar 200 bin liralık fiyatı duyunca şaşkına dönüyorlar. Aracı almak için kendilerine ait lüks araçlarından vazgeçip takas önerenler bile var. Aracından bu fiyatı istemesinin tek sebebi ise plakasının 06 RTE 28 olması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin baş harflerini simgeleyen 06 RTE 28 plakalı araç için Milletvekili aday adayları, Belediye Başkanları ve birçok siyasetçi Muslihiddin Aydın’ın kapısını çalıyor.

Aydın, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sempatimden dolayı uzun zamandır RTE plaka arıyordum aramalar sonucu bir çok araç sahibi ile görüştüm fakat bütçeme uygun araç bulamadım en son bundan 2 ay önce Ankara’da bu aracı buldum. Araç Hem RTE plaka hem de son rakamları yaşadığım şehrin plaka numarası olması sebebi ile kendi aracımı acele bir şekilde değerinin altında satarak 25 bin liraya bu aracı aldım. Araç Giresun’a geleli daha 1 ay olmasına rağmen çok yoğun ilgi gördü. Hatta yolda aracı durdurup fotoğraf çektirenler dahi oldu“ dedi.

Aydın 200 Bin TL gibi iyi bir teklif gelirse aracını satmayı planlıyor.

 

rte-plakali-94-model-arabaya-200-bin-lira-istiyor-2

 

 

BURSA’DA CHP PLAKALI OTOMOBİL İÇİN 20 BİN LİRA İSTEMİŞLERDİ

Bursa’da tesadüfen satın aldığı CHP plakalı aracını seçim öncesi satışa çıkaran Bursalı genç 27 yaşındaki Şahin marka otomobiline 20 bin lira istiyor. İnternet ve yerel gazetelere ilan veren 27 yaşındaki Mahmut Cıvar, telefonlarının susmadığını belirterek, “18 bin lira verdiler, vermedim. Acelesi yok. 20 bin lirayı görürse satacağım” dedi.

Merkez Osmangazi ilçesinde oturan inşaat malzemesi satıcısı Mahmut Cıvar, 147 bin kilometredeki orijinal Şahin marka aracını satmaya karar verdi. İnternete ve yerel gazetelere ilan veren Cıvar, “Bu kadar ilgi göreceğini beklemiyordum. Aracı alırken plakasının özel bir durum teşkil edeceğini hiç tahmin etmemiştim. Bir arkadaşımın önerisi üzerine aracımı satışa çıkardım. Araca 18 bin lira verdiler ancak vermedim” diye konuştu.

Civar, siyasetle ilgisinin olmadığını da sözlerine ekledi> Yeni Meram >Güncel > RTE plakalı 94 model arabaya 200 bin lira istiyor
HABER YORUMLARI