Torku Jelifest

Rize’de fıkra gibi tadilat

  • Giriş Tarihi: 21.07.2015 14:04
  • Güncelleme Tarihi: 14:04
Rize’de fıkra gibi tadilat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baba Ocağı Rize’nin Güneysu ilçesinde fıkraları aratmayan bir olay yaşandı.

İlçenin Yenicami Köyü’nde yaşayan 72 yaşındaki Ahmet Temizel, “Pembe Köşk” ismini verdiği ve yeni restore ettiği evinin üst katına kapı yaptı, ancak merdivenini daha sonraya bıraktı. Ahmet dedenin inşaata tersinden başlamasıyla ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Geçmiş yıllarda Yenicami köyünde fırıncılıkla uğraşan ve 1974 yılında köyüne ev yaptıktan sonra Sakarya’nın Karasu ilçesine yerleşerek burada inşaat ustalığına başlayan Ahmet Temizel, 40 yıl sonra yeniden baba ocağına döndü. Yarım kalan evini restore etmeye başlayan ve “Pembe Köşk” ismini verdiği evinin üst katına teras yapan Temizel, kapısını koyduğu terasının merdivenini ise yapmadı. Temizel ailesi şimdilik teras katına tahta merdivenle çıkıyor.

Evininin restorasyonuna 3 ay önce başladığını dile getiren Temizel, merdiveninde bir 3 ay süreceğini dile getirdi. Neden merdiven yapmadığını anlatan Temizel, kapının önüne merdivenden önce balkon yapacağını dile getirerek “Dışarıdan içeriye giren hemen evin içerisine girmesin, balkon engellesin onu diye. 3 aydan beri öyle ama bir 3 ay daha öyle kalır. İçeriye girmek istediğimizde tahta merdiveni kullanıyoruz, tehlikeli de olmuyor” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Türkiye > Rize’de fıkra gibi tadilat
HABER YORUMLARI