Torku Jelifest

Rize Valisi, Emniyet Müdürlüğündeki saldırının detaylarını anlattı

  • Giriş Tarihi: 11.12.2018 17:30
  • Güncelleme Tarihi: 17:38
Rize Valisi, Emniyet Müdürlüğündeki saldırının detaylarını anlattı

Rize Emniyet Müdürlüğündeki kanlı saldırı ile ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber "İlçede görevli iken il merkezine gelmek istemiş. Bu insana polis memuru demek yanlış. O bir hain. Görüşme için odaya giriyor, ardından geri gelip ateş ediyor" dedi.

Rize Emniyet Müdürlüğündeki kanlı saldırı ile ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber “İlçede görevli iken il merkezine gelmek istemiş. Bu insana polis memuru demek yanlış. O bir hain. Görüşme için odaya giriyor, ardından geri gelip ateş ediyor” dedi.

Rize Emniyet Müdürlüğündeki kanlı saldırı ile ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber “İlçede görevli iken il merkezine gelmek istemiş. Bu insana polis memuru demek yanlış. O bir hain. Görüşme için odaya giriyor, ardından geri gelip ateş ediyor” dedi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Saldırıyı gerçekleştiren polis memuru gözaltına alındı. Rize Valisi Kemal Çeber, canlı yayında olayın detaylarını anlattı.

EMNİYET MÜDÜRÜ, HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

Derepazarı trafik şubede görevli polis memuru İsmail S., tayin meselesini görüşmek üzere Altuğ Verdi’nin makam odasına gitti. Çıkan tartışma sonucu saldırgan, önce Altuğ Verdi’ye ardından yanındaki personel şube müdürü ve koruma polisine ateş açtı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri binaya girdi. Polis, bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Durumu ağır olan Altuğ Verdi, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Vali: Çok sevilen başarılı bir emniyet müdürümüzdü

Rize Valisi Kemal Çeper, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin bugün makamında bir polis memuru tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olduğunu belirterek “Çok sevilen başarılı bir emniyet müdürümüzdü” dedi.
Rize Devlet Hastanesi önünde olayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çeper “Maalesef çok üzücü bir olay. Hepimizi memleketimizi üzen bir olay. Çok sevilen, çok başarılı, bir emniyet müdürümüzdü. Olayda 2 arkadaşımız yaralıdır. Biri personel şube müdürü ve birisi de koruması. Olayı gerçekleştiren bir trafik polisi memuru. Bugün candan herkesi kucaklayan müdürümüz bunla da görüşüyor. Görüşmeden önce bütün tedbirler alınmasına rağmen konuşmadan sonra dışarı çıkan arkadaş teçhizatını teslim alıyor. Ani hızlı bir şekilde makama geri dönüyor. Sonra hiçbir şey demeden ateş etmeye başlıyor. Daha sonra da içeri giren koruma arkadaşımıza ateş ediyor, yaralıyor. Müdürümüz ağır bir durumda hastaneye geldi, kaybettik. Makamı cennet olsun. Vatan sağolsun. Hepimiz çok üzgünüz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan olayla ilgili bilgi aldı
Saldırı ile ilgili yanlış bir şey dememek lazım” diyen Vali Çeper “Bunu aile izleyecek, teşkilat mensupları izleyecek. Yanlış bir şey söylemekten kaçınıyorum. Derepazarı burasına çok yakın bir ilçe ama il merkezine gelme talebinde bulunmuş. Bir üniversite kazanmış. Uygun görülmemiş talebi. Muhtemelen içerde istediği sonucu alamadı. O şahısla ilgili ben ona polis demek istemiyorum. Bu sıkıntısı dışında sakin kendi halinde birisi. Ama tam olarak cezasını çekecek ama olan Altuğ müdürümüze oldu” ifadelerini kullandı. Öte yandan Vali Kemal Çeper’e bu sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla arayarak olayla ilgili kendisinden bilgi aldı.> Yeni Meram >Güncel > Rize Valisi, Emniyet Müdürlüğündeki saldırının detaylarını anlattı
HABER YORUMLARI