Torku Jelifest

Rize Emniyet Müdürüne silahlı saldırı

  • Giriş Tarihi: 11.12.2018 16:18
  • Güncelleme Tarihi: 16:53
Rize Emniyet Müdürüne silahlı saldırı

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü'ne çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayda Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin bir polis tarafından vurulduğu belirtildi.

Rize Emniyet Müdürlüğü’nde silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü’ne çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayda Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin bir polis tarafından vurulduğu belirtildi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis tarafından vuruldu. Olayda personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinini de polis olduğu ifade ediliyor Emniyet Müdürlüğü’ne giriş çıkışlar yasaklandı.

Rize Emniyet Müdürlüğü’nde silah sesleri duyuldu. Emniyet Müdürlüğü’ne çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayda Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin bir polis tarafından vurulduğu belirtildi. Olayda 3 polisin de yaralı olduğu belirtildi.

BAKAN SOYLU’DAN İLK AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da açıklama geldi. Bakan Soylu, “Şu an hastanede. İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor” dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ BULUNUYOR

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Silahla saldırının görüşme sırasında olduğu öğrenildi.

POLİS MEMURU GÖZALTINA ALINDI

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile birlikte Personel Müdürü Ercan Polat ve 2 polis memurunu yaralayan şüpheli gözaltına alındı.

TAYİN SORUNU VARMIŞ

Saldırıyı gerçekleştiren polis memurunun tayin sorunun olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili görüşmek için Personel Müdürü Ercan Polat ile Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin odasına geçen polis memuru burada silahına sarıldı. Polis memuru önce Personel Şube Müdürü Polat’ı vurduktan sonra namlusunu Emniyet Müdürü Verdi’ye çevirdi. Verdi dahil toplamda 4 kişiyi yaralayan polis memurunun da yaralı olduğu öğrenildi.

RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur.1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Emniyet Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Kosova Barış Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barış Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir.Ayrıca, İl Emniyet Müdürü ülkemizi ABD ve Almanya başta olmak üzere birçok yabancı ülke nezdinde düzenlenen toplantı ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ‘de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.> Yeni Meram >Güncel > Rize Emniyet Müdürüne silahlı saldırı
HABER YORUMLARI