Torku Jelifest

Rıza Kayaalp’e Destek

  • Giriş Tarihi: 12.08.2013 17:00
  • Güncelleme Tarihi: 1:10
Rıza Kayaalp’e Destek

Uluslararası Güreş Federasyonu’ndan (FILA) ceza alan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’e, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ destek verdi.

Mutlu Akü

Bozdağ, “Yeteneği ve gücüyle ülkemize şampiyonluklar kazandırmış, kazandıracak Rıza Kayaalp’i takdir etmek haksızlık değil hakkın teslimidir” dedi.

Akdeniz Oyunları açılış töreninde Rıza Kayaalp’e Türk Bayrağı taşıttırılmasına yönelik eleştirileri cevaplayan Bozdağ, Rıza Kayaalp’in hem Avrupa hem de dünya şampiyonalarında Türk bayrağını dalgalandırdığını ve İstiklal Marşı’nı söyleterek göğüsleri kabarttığını dile getirdi. Bozdağ, “Akdeniz Olimpiyatları’nda bayrağımızı Avrupa ve dünya şampiyonu sporcumuz Rıza Kayaalp’in taşıması, bir hakkın teslimidir” dedi.

Gezi Parkı olayları sırasında attığı tweetlerle tepki çeken ve FILA tarafından ceza verilen Kayaalp’e destek veren Bozdağ, “Rıza Kayaalp, Akdeniz Oyunları, Avrupa ve Dünya Şampiyonu’dur. Başarılarıyla milletimizin, ülkemizin gururu olmuştur. Başarıyı takdir ettik. Yeteneği ve gücüyle ülkemize şampiyonluklar kazandırmış, kazandıracak Rıza Kayaalp’i takdir etmek haksızlık değil hakkın teslimidir” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Rıza Kayaalp’e Destek
HABER YORUMLARI