Torku Jelifest

Rida-Der’den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

  • Giriş Tarihi: 9.02.2016 14:55
  • Güncelleme Tarihi: 14:55
Rida-Der’den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

 Rida-Der aracılığıyla temin edilen yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Mutlu Akü

Rida Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneğince Konyalı hayırseverlerden temin edilen yardım malzemeleri, Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere dualarla uğurlandı.

Rida-Der Başkanı Tamer Kalender, gazetecilere yaptığı açıklamada, savaşın başladığı ilk andan itibaren Suriye’ye hayırseverlerin katkısıyla yardımlar gönderdiklerini söyledi.

Suriye’nin çeşitli bölgelerine farklı zamanlarda yardım ulaştırdıklarının altını çizen Kardelen, saldırıların hedefinde olan Türkmenleri yalnız bırakmayacaklarını bildirdi.

Kalender, Esed güçlerinin, Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran’ın desteğiyle Türkmendağı’na ilerlediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Suriye ordusu, bölgedeki yüzlerce yıllık Türkmen varlığına son vermek istiyor. Yüzlerce sivil hayatını kaybetti, binlerce yaralının olduğu haberleri geliyor. Yapılan katliam nedeniyle 40 bin sivil göç etmek zorunda kaldı. Kış sebebiyle çocuklar, kadınlar ve hastaların çok güç durumda yaşadığı belirtildi. Bizler, bölgenin en acil olan ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Ama bu yardımlar yetersiz. Gönüllülerimizin desteğiyle ve halkımızın duasıyla yardım tırımızı hazırladık. Tırımızda un, gıda malzemeleri, battaniye, çocuk kabanları, yatak, kışlık elbiseler ve ilaç bulunuyor. Kardeşlerimize yardımlarını esirgemeyen halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

Açıklamanın ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.> Yeni Meram >Konya > Rida-Der’den Bayırbucak Türkmenlerine yardım
HABER YORUMLARI