Torku Jelifest

Rezalet! Görüntüler Konya’dan…Süt üretim tesisinde süt banyosu yaptı

  • Giriş Tarihi: 5.11.2020 13:44
  • Güncelleme Tarihi: 14:11
Rezalet! Görüntüler Konya’dan…Süt üretim tesisinde süt banyosu yaptı

Konya'daki bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıktı! Bir şahıs, süt kazanının içine girip banyo yaptı. Görüntüler, TikTok üzerinden yayınlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, olayla ilgili harekete geçerken, ilgili firmadan da açıklama geldi.

Konya’da üretim yapan bir süt fabrikasında skandal görüntüler ortaya çıktı. Fabrikada çalışan bir şahıs, süt kazanının içine girerek banyo yaptı.

Süt kazanında banyo yaptığı anlar bir başka çalışan tarafından kaydedildi. Görüntüler TikTok’ta ‘ugurrturgut’ isimli bir hesaptan yayınlandı.

Uğur Turgut isimli şahsın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta ise Benefit Süt Toplama Merkezi’nde çalıştığı görüldü.

Skandal görüntülerin Benefit Süt Toplama Merkezi’nde çekildiğinin ortaya çıkmasının ardından Benefit Hayvancılık tarafından yapılan açıklamada Uğur Turgut isimli şahsın iş akdinin iptal edildiği ve hakkında yasal işlem başlatıldığı ifade edildi.

Benefit Hayvancılık’tan yapılan açıklamada: “Temel hedefi itibarsızlaştırma olan, elemanımız tarafından bilgimiz dışında çekilip çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılmış görüntüler ve yapılan eylem bizleri de üzmüş olup kesinlikle kabul edilmesi mümkün değildir. İlgili şahsın iş ahdi iptal edilmiş olup, hakkında gerekli yasal işlem ve incelemeler başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Ancak firmanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamanın altında yer alan yorumlarda süt kazanında görüntüleri ortaya çıkan kişinin firmanın çalışanı değil, sahibi olduğuna dair daha vahim yorumlar ve fotoğraflar yer aldı

 

Diğer yandan halk sağlığını hiçe sayan görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Tarım Ve Orman Bakanlığı da harekete geçti. Bakanlık skandal görüntülerin çekildiği tesise inceleme için müfettiş gönderirken
yapılan açıklamada “Konya’daki bir süt üretim tesisinde olduğu ileri sürülen halk sağlığını ve gıda güvenliğini hiçe sayan görüntüler üzerine söz konusu işletmeye ekiplerimiz ivedilikle yönlendirilmiştir.
Gelişmeler, kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verildi.> Yeni Meram >Güncel > Rezalet! Görüntüler Konya’dan…Süt üretim tesisinde süt banyosu yaptı
HABER YORUMLARI