Torku Jelifest

Reza Zarrab’ın ailesi dava başlamadan kaçmış!

  • Giriş Tarihi: 4.12.2017 10:04
  • Güncelleme Tarihi: 10:04
Reza Zarrab’ın ailesi dava başlamadan kaçmış!

New York'ta tutuklu bulunan Reza Zarrab'ın, Türk vatandaşı olan ailesinin Türkiye'yi terk ettiği ortaya çıktı.

Mutlu Akü

New York’ta tutuklu bulunan Reza Zarrab’ın, Türk vatandaşı olan ailesinin Türkiye’yi terk ettiği ortaya çıktı.

Milliyet’ten Serpil Çevikcan’ın haberine göre, anne Şebnem Zarrab ile baba Hüseyin Zarrab geçen eylülde, kardeş Muhammed Zarrab ise ekimde İran’a geçiş yapmış…

Hem kendisinin hem de yakınlarının mal varlıklarına el konulan Zarrab’ın, Amerika’ya gitmeden önce sahip olduğu en büyük firma olan holdingin içini boşaltmış, kuyumcu ve dövizciyi de kapatmış. Ortaya çıkan her gerçek, Zarrab’ın adım adım kurgulanan bir süreç sonunda Amerika’ya gittiğini gösteriyor.

Serpil Çevikcan, Türkiye’den çıkışının ve Amerika’ya gidişinin neden engellenmediği konusunu ise şöyle anlatıyor:

Bırakın 17/25 Aralık 2013 sonrasını, 2007’den itibaren Amerika tarafından izlenen Zarrab’ın 17/25 Aralık’tan sonra konulan yurtdışına çıkış yasağı sadece 47 gün sürmüş. Aldığım bilgilere göre, Zarrab için yurtdışına çıkış yasağı 28 Şubat 2014’te konulmuş. Tahdidin kaldırıldığı tarih ise 16 Nisan 2014.

AİLESİ İRAN’A GİTMİŞ

Amerika’daki davada “tanık” olan Rıza Zarrab’ın ailesinin dava başlamadan önce Türkiye’yi terk ettiği ortaya çıktı. Reza Zarrab’ın kendisi gibi Türkiye’de yaşayarak, Türk vatandaşlığı kazanan anne ve babası Şebnem ve Hüseyin Zarrab Eylül ayında İran’a gitmiş. Hemen ardından Ekim ayında da kardeşi Muhammed’in İran geçiş yaptığı öğrenildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Reza Zarrab’ın ailesi dava başlamadan kaçmış!
HABER YORUMLARI