kapat
Ruşeym Torku

Rektör Şeker Ereğli’de

  • Giriş Tarihi: 28.06.2013 15:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Rektör Şeker Ereğli’de

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve beraberindeki heyet Ereğli Eğitim Fakültesi ve Kemal Akman Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ereğli Yüksek Öğretiminin Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanılmasının ardından Ereğli Eğitim Fakültesi ve Kemal Akman Meslek Yüksek Okuluna ilk resmi ziyaret gerçekleştirildi. Rektör Şeker ve beraberindeki heyeti Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Oturanç karşıladı.

Prof. Dr. Şeker, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, fiziki ve eğitim alt yapılarının tamamlanması halinde yakın bir süreçte Ereğli Üniversitesinin kurulabilmesinin mümkün olabileceğini ifade etti.

Ereğli Yüksek Öğretiminin gerek fiziki gerekse diğer donanımları açısından beklentilerinin çok daha üstünde bulduklarını söyleyen Şeker, ilçedeki akademik birimlere destek olan kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlara teşekkür etti. Şeker, Ayrıca Ereğli’nin gerek akademik kadro eksikliklerinin gerekse fiziki ve donanın eksikliklerinin giderileceğini vurguladı.

Ziyarette, rektör yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın, Prof. Dr. Birol Akgün ve Prof. Dr. Tahir Yüksek de hazır bulundu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Rektör Şeker Ereğli’de
HABER YORUMLARI