Torku Jelifest

Rektör hasta kılığına girerek denetime çıktı: Personel ‘Doktor yok, başka yere gidin’ deyince hastaneyi kapattı

  • Giriş Tarihi: 31.07.2019 18:23
  • Güncelleme Tarihi: 18:23
Rektör hasta kılığına girerek denetime çıktı: Personel ‘Doktor yok, başka yere gidin’ deyince hastaneyi kapattı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hakkında şikayetler olan hastanede tebdili kıyafet denetleme yaptı. Şikayetçilerin haklı olduğunu belirleyen Rektör Aldemir, hastaneyi kapattı

Mutlu Akü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ‘hasta bakılmıyor’ şikayeti üzerine hasta kılığına girerek gittiği Kuşadası International Dent Care diş polikliniğini kapattı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hasta gibi davranarak yaptığı denetim sonrası kapatılmasına karar verdiği International Dent Care Diş Polikliniği’nin revize edilerek yeniden açılacağını bildirdi.

Prof. Dr. Aldemir, yaptığı açıklamada Diş Hekimliği Fakültesine bağlı polikliniğe, dişi ağrıyan bir hasta gibi başvuru yaptığını, kendisini tanımayan personelden “poliklinikte yaklaşık bir aydır doktor olmadığı, hizmet verilemediği ve başka hastaneye gitmesi gerektiği” yanıtını aldığını belirtti.

Denetimin ardından polikliniğin geçici süreyle kapatılmasına ve personelinin fakülte bünyesine çekilmesine karar verildiğini aktaran Aldemir, şunları kaydetti:

“Geldiğim günden beri orayı büyüteç altına almıştım. Uzun süredir takip ediyordum. Performans olarak çok kötü bir durumda olduğunu fark etmiştim. Son olarak gittiğimdeki manzara da beni dehşete düşürdü. Bir yerde vatandaş mağdur ediliyorsa buna mutlaka müdahale ederim. Önemli olan kapatmak değil, kapatmak en kolayı. Önemli olan orayı onarabilmek. İlerleyen günlerde polikliniğin açılışını gerçekleştireceğiz. Orayı revize edip, uygun atamalar yapacağız. Daha efektif hale getireceğiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Bizim derdimiz kimseyi cezalandırmak değil.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Sağlık > Rektör hasta kılığına girerek denetime çıktı: Personel ‘Doktor yok, başka yere gidin’ deyince hastaneyi kapattı
HABER YORUMLARI