Torku Jelifest

Rektör Gökbel, Azerbaycan’daki Üniversiteleri Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 4.06.2015 17:27
  • Güncelleme Tarihi: 17:27
Rektör Gökbel, Azerbaycan’daki Üniversiteleri Ziyaret Etti

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Azerbaycan temasları kapsamında Bakü ve Gence şehirlerinde bulunan sekiz üniversiteyi ziyaret etti.

Azerbaycan’ın Gence şehrinde ziyaretlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Jafarov ile bir araya geldi. Rektörler geçtiğimiz yıl imzalanan ‘İşbirliği ve Mevlana Değişim’ protokolü üzerinde fikir alışverişinde bulundu.
Bakü’deki ziyaretlerin ilk durağı Bakü Slavyan Üniversitesiydi. Burada Rektör Prof. Dr. Hacıyev Asif Abbasoğlu ile bir araya gelen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, üniversite ve eğitim imkanları hakkında bilgi aldı. Ardından Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesini ziyaret eden Rektör Gökbel, Rektör Prof. Dr. Adalat J. Muradov ile görüşerek iki üniversite arasında gerçekleşebilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Azeraycan’ın ilk özel üniversitesi olan Hazar Üniversitesini de ziyaret eden Rektör Gökbel, burada Hazar Üniversitesi Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamlet Isahanlı ile görüştü.

rektor-gokbel-azerbaycandaki-universiteleri-ziyaret-etti-2> Yeni Meram >Konya > Rektör Gökbel, Azerbaycan’daki Üniversiteleri Ziyaret Etti
HABER YORUMLARI