Torku Jelifest

Ereğli’de Altyapıda Sorunlar Çözülüyor

  • Giriş Tarihi: 16.09.2015 16:38
  • Güncelleme Tarihi: 16:38
Ereğli’de Altyapıda Sorunlar Çözülüyor

Konya’nı Ereğli ilçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven şehrin en önemli caddeleri arasında yer alan İstasyon caddesinde kanalizasyon ve içme suyu altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve hat çalışmaları esnasında bozulan yolda ise sıcak asfalt yama çalışmalarının yapıldığını söyledi.

İstasyon caddesinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özgüven Ereğli’nin 100 yılına damga vuracak bir altyapı çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ile birlikte gerçekleştirdikleri ve yaklaşık 40 milyon TL’yi bulan çalışmayı değerlendiren Başkan Özgüven, “Bu çalışma basit ölçekli bir çalışma değil. Ereğli’nin 100 yılına hitap edecek kalıcı bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Kanserojen madde içeren asbestli boruları değiştiriyoruz, yetersiz ve patlayan kanalizasyon borularını yeniliyoruz” dedi.
Vatandaşların ve esnafın toz konusunda gösterdikleri şikayeti “dikensiz gül olmaz” sözleriyle değerlendiren Özgüven, “Ben de tozun verdiği rahatsızlığın farkındayım. Ancak biraz sabır ve anlayışla bu şikayetin önünü kısa sürede alacağız. Vatandaşlarımız ve esnafımızın var ama onlarda bu çalışmaların şehrin geleceği için yapıldığının farkında ve bilincindeler. Hizmet kalitesini gören vatandaşlarımız ve esnafımız sıkıntı yaşamalarına rağmen teşekkür etmekten de geri kalmıyorlar” diye konuştu.
Özgüven mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren belediye ekiplerine de teşekkür ederek, “Biz bir ekibiz. Ekiplerimiz sabahın erken saatlerinde başladıkları çalışmalara akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdürüyor. Bu Ereğli’ye verilen önemin ve sevdanın göstergesidir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Onlarla mesai arkadaşı olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Ayrıca bizim çalışmalarımızı takip eden ve anlayışla karşılayan hemşerilerimize de çok teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > Ereğli’de Altyapıda Sorunlar Çözülüyor
HABER YORUMLARI