YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’ın öncülüğünde Sivil Toplum Kuruluşları başkan ve temsilcilerinin katılımı ile Pankobirlik Genel başkanı Recep Konuk’u ziyaret ettik. Ziyaret sırasında Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi hemşehrimiz Yavuz Kayhan, da hazır bulundu.

Ziyaret sebebi, hac vazifesinden dönen Recep Konuk’a hoşgeldin ve geçtiğimiz günlerde Seydibey tesislerinde meydana gelen yangından dolayı geçmiş olsun dilekleri idi.

Bundan önce ki ziyaretlerimizde olduğu gibi Sayın Konuk bizleri yine güler yüzlü ve mütevazi bir şekilde karşıladı.

Heyet adına ilk konuşmayı Kaymakam Tuncay Sonel yaptı, Sonel; “Seydibey Tesisleri’nin bizim yöremizde olması büyük şans. Hem yöremize hem de ülkemize büyük katkısı var. Size ne kadar teşekkür etsek azdır” diyerek, ilçeye yeni atanmış olmasına rağmen kısa sürede bölgenin değerlerini tanıma konusundaki başarısını göz önüne serdi.

DESTEK İSTİYORUZ

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, “Bugüne kadar Milli ekonominin önemli noktalarından olan Anadolu Birlik Holding bünyesindeki Seydibey Tesisleri’nin üretimi, istihdam ve yarattığı katma değer bölge ekonomisine çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Yılda 4 milyon aracın geçtiği Seydişehir-Antalya karayolundaki ticari potansiyelden faydalanarak Seydişehir ve Bölge ekonomisini kalkındıracak olan tesis projeleri için sizden destek istiyoruz” diyerek hem Seydişehir’i temsil başarısını, hem de Seydişehir-Antalya yolundaki ticari potansiyelin Konya Şeker tarafından dikkate alınması konusundaki talebimizi iletti.

PROJEYE DESTEK OLACAĞIZ

Kaymakam Sonel ve Belediye Başkanı Çat’ın konuşmalarının ardından söz alan Recep Konuk, “Yolcuyla yüzleşen, insanların soluklandığı, gönül rahatlığı ile tükettiği ve alışveriş yaptığı bir yerin Dünyada hızla gelişen ve yaygınlaşan yeni trend yatırımlarla aynı özelliği taşıması ve arkasından bir çok şeyi çekmesi gerekir.

Bu konu üzerinde bir yaklaşımımız, gayretimiz var. Ama projelendirmedik. Bölgeye bir heyet göndererek çalışmalarımıza başlayabiliriz” diyerek Seydişehir ve Bölge ekonomisini canlandıracak projeye destek olacağını söyledi.

MÜJDEYİ VERELİM

Konuşmaların ardından, “Seydişehir ve bölge ekonomisini canladıracak bu önemli projeyi halkımıza müjde olarak verelim” talebime Sayın Konuk,

“Bu konu üzerine bir yaklaşımımız, gayretimiz var. İrademizden söz edebilirsiniz. Konu ile ilgili Yavuz Kayhan’ı görevlendireceğim, Seydişehir Belediyesi ile aramızda gerekli görüşmeleri yapıp bir haftaya kadar çalışmalara başlayabiliriz ve bahar aylarında da temeli atarız” diyerek müjdeyi verdi.

BAŞKA RECAP KONUK YOK

Zaman zaman kaleme aldığım yazılarımla kısa sürede Konya Şeker’in geldiği nokta ve elde edilen başarıların tamamında Sayın Konuk’un imzasının ve iradesinin olduğuna dikkat çektim ve çekmeye de devam edeceğim..

Sayın Konuk bu defa da yanıltmadı. Seydişehir heyetine çok önemli bir jest yaparak, “Bana proje getirin, yarın sabah temelini atacağıma söz veriyorum” diyerek hepimizin gönlünde taht kurdu.

Daha önce dediğim gibi yine tekrarlıyorum,

Başka RECEP KONUK yok, destekleyelim ve sahip çıkalım.

> Yeni Meram >Yazarlar > Recep Konuk’tan Müjde
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.