YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta ortasıydı ulusal basın Bursa’da 11 Bursalı OSB’nin kurduğu BOSBİR, Konya’da yatırım yapacak haberini tüm Türkiye duydu. Söz konusu yatırım Karapınar Kömür Havzasında ki varlığı tescil görmüş kömür madeninin bir termik santralde işlenip enerjiye dönüşmesi üzerine odaklanmıştı.

Karapınar’da rezervinin milyonlarca ton olduğu ifade edilen Kömür Madeninin Enerji’ye dönüşmesi yatırımı için bundan kısa bir süre önce PANKOBİRLİK BAŞKANI Sayın KONUK bu dev tesisin tarafından kurulacağını ve finansının da hazır olduğunu televizyon ekranlarına yansıttığı zaman yüreğimiz sevince boğulmuştu.

Bu öylesine büyük bir sevinçtir ki bölge insanına binlerle ifade edilen bir istihdam yaratılacak ve Konya bölge halkına binlerce ailenin ekmek kapısı aralanacak. İşte böylesi önem arz eden bu yatırımın Konya müteşebbislerince yapılması en doğal bir hak olduğu ayan beyan ortadadır.

Bölge insani ve müteşebbisleri tabirini kullanırken bölücülük yapıldığının ifade edilmesi elbette doğru olabilir. Bu ülkede her konuda fırsat eşitliği elbette en tabii haktır.

Gelin görün ki Sayın Başbakan Yardımcımız ARINÇ TRT’den sorumlu olmasının avantajı içinde TRT kadroları içine Manisa ilimiz bölgesi insanlarını öbek öbek yerleştirdikleri içindir ki güzel Türkçemiz bir yörenin şivesi ile adeta katledilmiş çocuklarımız için Türkçenin yegane en güzel okulu olan TRT bu müstesna özelliğini yitirmiştir.

Hal böyle olduğuna göre Bursa bölgesi müteşebbislerin kurup işleteceği bu dev yatırımın nimetleri de Bursa bölgesine kayacak ve Konya’ya da, isi dumanı kalacaktır. Konyamızın uluslar arası itibarlı dev yatırım kuruluşu PANKOBİRLİK BAŞKANI Konya çocuğuna silkin uyan hayalini hakikate döndür. İkazını yapıyoruz.!

Sizin itibari sermayeniz bu tesisi kurmaya ve işletmeye yeter. Eğer yetersizliğimiz söz konusu olursa sen Konya halkından istersen sana olan güven bu gerçeği göstermektedir Dahası eğer siyasi desteğe ihtiyacın varsa Sayın ARINÇ’ın karşısına Konya’nın öz evladı Sayın DAVUTOĞLU ne güne durur diyebiliriz.

Sayın KONUK, 500 Megavat gücündeki bu santralin ürettiği enerji değerleri ile istihdam edeceği çalışanların kazanımları hiçbir şekilde bir ihmale kurban edilmemelidir diyor, sizi tekrar, tekrar hem ekonomik, hem siyasi ve hem de içtimai gücünüzü kullanmaya davet etmek de bizim boynumuzun borcudur.

Siz Sayın KONUK yarattığınız tesislerle zoru yenmede mahir olduğunuzu gösterdiniz. Konyamızın sayın parlamenterlerinden siz istemesini Konya halkı adına en iyi bilen ve içimizden birisiniz. Size yüce YARADAN’IN da yardımcı olacağına olan inancımızla kolaylıklar diler, yarattığın dev tesislere, bu güzel geleceğin de eklenmesini temenni ederken, Konya halkı adına şükranlarımızı sunarız… .

> Yeni Meram >Yazarlar > RECEP KONUK’A ÖZLÜ İKAZ FIRSAT ELDEN GİTMESİN !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.