Ruşeym Torku

Ramazan akşamlarının coşkusu Karatay’ın parklarında yaşanıyor

  • Giriş Tarihi: 17.05.2018 13:06
  • Güncelleme Tarihi: 13:11
Ramazan akşamlarının coşkusu Karatay’ın parklarında yaşanıyor

11 Ayın Sultanı Ramazan'ın gelmesi ile birlikte Karatay Şehir Parkı, Olimpiyat Parkı, Adalet Parkı gibi onlarca park iftar için gelenlerle dolup taşıyor.

Why Note!?

11 Ayın Sultanı Ramazan’ın gelmesi ile birlikte Karatay Şehir Parkı, Olimpiyat Parkı, Adalet Parkı gibi onlarca park iftar için gelenlerle dolup taşıyor.

Karatay’a kazandırdığı 3 Milyon 606 Bin m²’lik yeşil alanları ve bahçeleri ile modern yapılaşmayı doğa ile iç içe yükselten Karatay Belediyesi, parkları ile de şehrin gözdesi olmaya devam ediyor. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte parklarda özellikle iftara yakın saatlerde büyük bir talep yaşanıyor. Vatandaşlar, açık havada eşsiz bir doğa manzarasının içerisinde iftar yapma imkanı bularak güzel bir akşam yaşıyor.

Parklar Ziyaretçilerle Dolup Taşıyor

343 Bin 300 m² alana sahip içerisinde 12.500 m² Biyolojik Gölet ve 14.000 m² Lunapark alanı 418 kamelya ve 46 adet 5’li grup mangal yerine sahip Karatay Şehir Parkı; 161 bin 900 m² toplam alanıyla Karatay’ın ikinci büyük parkı olan ve mini futbol sahası, basketbol ve voleybol sahası, jimnastik aletleri alanı, çocuk oyun grubu, 180 kamelyası, 4 süs havuzu, 5 olimpiyat halkası havuzu, 1100 m bisiklet pisti, 2300 m koşu parkurunun yanı sıra Fair Play Müzesi’ne de ev sahipliği yapan Olimpiyat Parkı başta olmak üzere Karatay’ın parkları iftar yapmak için gelen ziyaretçilerle dolup taşıyor.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Belediyesi tarafından yapılarak Konya’nın istifadesine sunulan parklara vatandaşlardan yoğun teveccüh göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Hançerli doğa ile bağları güçlendirerek; daha da modern bir Karatay inşa etmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Karaaslan Piknik Bahçesi Hızla Tamamlanıyor

Başkan Hançerli “Adalet, Olimpiyat ve Şehir Parkı gibi büyük parklarımız hemşerilerimizden büyük talep görüyor. Saraçoğlu Hobi Bahçemizde 431 ve Karaaslan Hobi Bahçemizde 250 parselimiz var. Karaaslan Piknik Bahçesi 454 aileye hitap edecek şekilde gerçekleştirildi. Konya’da bir ilk olan piknik bahçesinde 100 m²’lik 454 alanda hemşerilerimiz aileleriyle birlikte gelecekler burada istirahat edebilecekler. Piknik alanları boşaldığında yeni bir aile gelip pikniğini yapabilecek. Karaaslan Piknik Bahçesi günlük kullanımda her gün 454 ailemize hizmet etmiş olacak. Çalışmalarımız tamamlandı. Yeşil alanlarımızdaki çimenlerin büyümesi ve kök atmasının ardından en azından bir kez biçilmesi için bekliyoruz. Karaaslan Piknik Bahçesi, Ramazan Bayramından hemşerilerimizin istifadesine sunulmuş olacak. “dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Ramazan akşamlarının coşkusu Karatay’ın parklarında yaşanıyor
HABER YORUMLARI