YAZARLAR

“İYİ yaşamak değil, yaşamayı iyi bitirmek. İşte gerçek mutluluk budur.”

***

ÇARESİZ, BEKLEŞİYORUZ…

8 ay soruşturdular, 40 küsur gün “Hacı bekler gibi” beklettiler, sonra eyyamcılık yaptılar.

Pekii, onca gümbürtü neden kopmuştu?

Ve sonuçta….

Fenerbahçe ve diğerleri değil, Federasyon’un kendisi küme düştü.

Şikeye resmen yeşil ışık yakıldı.

Şikeden “ne şiş yandı ne kebap” değil, şike nedeniyle ligden düşenler yandı.

Federasyon topu yargıya-taca attı.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Lig TV ne diyorsa onu yaptı.

Bakalım gelecekte kendini kurtaracak mı?

TFF’nin şike soruşturmasında gizlilik kararının sürmesi ve suçlanan kişilerin savunmalarının alınamaması nedeniyle somut bir adım atamaması, mağdur oldukları gerekçesiyle bir üst lige alınmayı bekleyen Bucaspor ve Altay’da büyük şok yarattı!

Ya Konyaspor’da?

Veya Kasımpaşa’da?

“Madein Törkiş karar!”demiştik ya.

Sportif alanda da güçlü olanın daima haklı sayıldığı bir ülkede aslında beklenen karar.

Aykut Kocaman FB’nin teknik direktörü normal; Ercan Saatçi FB’nin formalı kalemşörü o da normal, ancak bir de tarafsızlar var. Bu arada GS’li olduğu bilinen Turgay Şeren’i dikkate almayabilirsiniz.

AHMET ÇAKAR
“Yargının kararı, belki de yıllarca sürecek. Açıklandığında da çok şey geride kalmış, kaybedilmiş, dünyaya rezil olunmuş konuma gelinecek. Çözüm artık Futbol Federasyonu’nda değil. Bu işe Hükümet el atmalıdır. Zira, Federasyon hem özerkliğini hem de inandırıcılığını yitirmiştir.”
TURGAY DEMİR
“Bu zamana kadar bu olayın üzerine çok sert gittim. Türkiye’de iyiler vardır kötüler vardır, kötüler kazanmıştır. Şikeciler vardır, masumlar vardır, şikeciler kazanmıştır. Bu açıklamayla Federasyon Türk futbolunun anahtarını şikecilerin eline teslim etmiştir.”
SELÇUK YULA

“Kararın adaletli olması için gazetelerdeki haberlere göre değil, futbolumuzun kendi içinde yürüteceği yargılamayla nihai sonuca ulaşılabilir.”
GÖKMEN ÖZDENAK
“Federasyon’a, yeni olmasına rağmen bir an önce görevi bırakmalarını tavsiye ediyorum. Bu kadar korkak bir karara imza attılar. Bundan sonraki periyotta UEFA’dan daha sert, dayak gibi cezalar gelecektir. Bunun sebebi de yüreği olmayan bir federasyonun aldığı bu korkak karardır. Hatırlatmak isterim ki yürek yalnız organ değildir.”

*

GELELİM KONYASPOR’A…

Evet… Konyaspor şimdi ne yapacak?

Başkan Bahattin beyin beklediği “Yeniden Süper Lig” kararı çıkmadı. Oysa başkanın, beklenen karar çıkmadığı takdirde olağanüstü kongreye gideceği iddia ediliyordu. Çünkü kulübün 26 milyon lira civarında borcu bulunuyordu ve bunun 17 milyonu acil gerekiyordu. Ve bu para yoktu.

Başkan bey, “Çok yoruldum. Yıprandım. Konyaspor’a sahip çıkan yok” diye gideceği genel kuruldan kulübü teslim alacak bir yönetim çıkar mı?

Peşin konuşmayalım fakat çıkmaz.

“Keşke çıksın” deriz ancak, Süper Lig olsa neyse de Bank Asya’da 26 milyon lira borcu bulunan bir kulübü hiçbir yönetim devralmaz.

Açıkçası, geleceğimizden kuşku duyuyoruz.

Dipsiz bir kuyuda gibiyiz.

Bekleşiyoruz, çaresiziz, “medet” diyoruz.

Kime “medet” dediğimizi de bilmiyoruz.

Allah göstermesin bir Diyarbakır mı, bir Kocaeli mi, bir Malatya mı olacağız?

Yok mudur “kurtaracak bahtı kara maderimizi?”

Ama biz her türlü olumsuzluğa rağmen… Her türlü umutsuzluğa rağmen hep birlikte şu dörtlüğü söylemek istiyoruz Mehmet Akif’imizin diliyle:

“Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!”

> Yeni Meram >Yazarlar > Rağmen…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.