Torku Jelifest

PTT 179. Yıldönümü kutladı

  • Giriş Tarihi: 23.10.2019 16:35
  • Güncelleme Tarihi: 16:35
PTT 179. Yıldönümü kutladı

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT A.Ş’nin 179. Kuruluş Yıldönümü, her ilde olduğu gibi Konya’da düzenlenen etkinlikler ile kutlanıyor. 179.’ncu yıldönümü kapsamında PTT Alaaddin Başmüdürlüğüne işlem yaptırmak için gelen 179. Müşteri Satılmış Ayaz’a hediye takdim edildi

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT A.Ş’nin 179. Kuruluş Yıldönümü her ilde olduğu gibi Konya’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Konya PTT Başmüdürü Necati Yoldaş, düzenlediği Basın Toplantısı ile yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Başmüdür Yoldaş, “PTT; hayatın her alanın da vatandaşların hayatını kolaylaştırmakta. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet veriyoruz” dedi.

“43 BİN AŞKIN ÇALIŞAN VE 5 BİNİ AŞKIN HİZMET NOKTASI İLE HİZMET VERİYORUZ”

Konuşmalarını gerçekleştiren Konya PTT Baş Müdürü Necati Yoldaş, “Ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlere hizmet veren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 179 yıllık bilgi ve birikimiyle geleceğe ışık tutuyor. Kurulduğu günden bu yana tecrübesi, yenilikçi bakış açısı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini artıran PTT; hayatın her alanın da vatandaşların hayatını kolaylaştırmakta. Türkiye’nin her köşesine daima hizmet götürmeyi edinen PTT, yurt içindeki güçlü ve karar alıcı konumunun yanı sıra Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle de faaliyetini sürdürmektedir. 1840 yılında posta nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin yanında ‘Değişim, dönüşüm ve Gelişim’ yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, İNOVASYON, ar-ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” diye konuştu.

“2023 HEDEFLERİNE ULAŞMAK İÇİN EMİN ADIMLAR ATMAYA DEVAM ETMEKTEYİZ”

PTT’nin ‘gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak’ ilkesiyle hareket ettiğini dile getiren Yoldaş, sözlerine şu şekilde devam etti: “Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT, ‘gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak’ ilkesiyle bugünde aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor ve bir dünya markası oluyor. 179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı suna PTT, 2023 hedeflerine ulaşmak için emin adımlar atmaya devam etmektedir.”

TELGRAFÇI HAMDİ BEY MEZARI BAŞINDA ANILDI

Toplantının ardından PTT Alaaddin Başmüdürlüğüne işlem yaptırmak için gelen 179. Müşteri Satılmış Ayaz’a günün anlam ve önemine binaen çeşitli hediyeler verildi. Etkinliğin sonunda ise Telgrafçı Ahmet Hamdi Martonaltı’nın Konya Musalla mezarlığında bulunan kabri ziyaret edildi. Burada yapılan etkinlikte ilk önce mezara çiçek konuldu ve ardından dua yapılarak program sona erdi.
Hüseyin MENEKŞE


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > PTT 179. Yıldönümü kutladı
HABER YORUMLARI