YAZARLAR

Konya Metropol’ünde gerek devlet sağlık kuruluşları ve gerekse vakıf sağlık kuruluşları hizmet etme kulvarında kaliteyi bayrak yapıp yarışmaktadırlar. Bunların içindeki Devlet Sağlık Kuruluşları ve Üniversite Tıp Fakülteleri Araştırma Hastaneleri de bu yarış kulvarında daha etkin olma çabası içindeler.

İlimizdeki Üniversite Araştırma Hastaneleri içinde yer alan Başkent Üniversitesi Araştırma Hastanesi 2003’ten bu yana Başkent Üniversitesi’nin bayrağını Konya’da dalgalandırırken başarı trendinde örnek olma yolundaki çabalarını azimle sürdürmektedirler.

Başkent Araştırma Hastanesi kuruluş gayesinin özünde, ülkemizin ender yetiştirdiği mümtaz bilim adamlarından Prof. Dr. Mehmet HABERAL’ın berrak duygu ve düşüncesinin ürünü olarak vücut bulmuş, sömel ve temelleri sağlam atılmış binaları bir abide niteliği taşırken Tıp bilim adamlarının övünçle güvenle hizmet verdikleri merkezler olmuşlardır.

Konya Selçuk Üniversitemizin Rektörlüğü’nde başarısını altın harflerle tescil ettiren Prof. KUTLU Hoca Başkent Üniversite Araştırma Hastanesi’nin de Kurucu Direktörü olma özelliği bu güzide kuruluşa mega süper bir şans getirmiştir.

Şimdilerde, 650 çalışanı, 6’sı Prof. 10’u Doç. Dr. olmak üzere 40 akademisyen uzman doktor olmak üzere 90 tıp adamının hizmet verdiği bir sağlık ve eğitim kurumu olmaktadır.

Bu güzide bilim ve sağlık kadroları içine Prof. Dr. Hakkı AKALIN Hoca da Konyamıza gelip içimizden biri olma yolundadır.

AKALIN Hoca ülkemizin ender yetiştirdiği bilim adamlarından biri olurken Türkiye’nin ilk yapay kalp naklini gerçekleştiren, Kalp ve Cerrahi Ana Bilim Dalı Kurucusu olan bu müstesna bilim adamımız bundan böyle uğurlu elleriyle hasta kalplere Konya’mızda şifa verecektir.

AKALIN Hoca Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İbni Sina Hastanesi, gibi ünlü sağlık kuruluşlarında yüzlerce hasta kalbe gerek nakil ve gerekse sair cerrahi müdahaleleri başarı ile uygulayıp,1986’da ülkemizde Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim dalının kurucusu olmuş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilk koroner Bypas ameliyatının Türkiye’de öncüsü olmuş, 1988’de Türkiye’nin ilk, dünyanın 96. yapay kalp naklini gerçekleştirmiş, böylece sağlık sektöründe ilklerin içindeki onurlu yerini almıştır. Bu müstesna birikimlerini Konya bölge hastalarına sunmayı onurlu bir görev saydığını bildirmiştir.

Konya Başkent Üniversitesi Araştırma Hastanesi Akalın ve diğer saygın kadroları ile her geçen gün kendini yenileyerek hizmet verirken ‘İKİ GÜNÜ EŞ OLAN ZARARDADIR’ Sevgili Peygamberimizin derin anlamlı hadislerini de bi hakkın yerine getirirken sadece Tıp adamlarıyla değil, güler yüzlü engin tavır ve davranışlı çalışanlarıyla da hastalarının ve yakınlarının gönüllerinde taht kurmuştur.

Bu güzide kuruluşların BANİSİ Ülkemiz Sağlık sektörünün Duayeni, Lazerin ve Karaciğer nakli ile Böbrek nakillerinin eşsiz ustası, mucidi, mümtaz vatan evladı Mehmet HABERAL Hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, ÖZGÜRLÜĞÜNÜNÜN KISITLANMASI adaletsizliği nedeni ile duyarlı yurttaşlar olarak kendisinden özür diler, sağlık bilim adamları safları arasındaki yerine kavuşması için dualarımız vardır deriz…

Konya’mıza teşrif eden Prof. Dr. AKALIN Hocamıza hoş geldiniz der başarılarının devamını dilerken, KUTLU Hocamıza da yaşama sevinci dolu nice yıllarda daha nice başarılara imza atması dileklerimizi sunarız…

> Yeni Meram >Yazarlar > PROF. KUTLU HOCA'YA PROF. AKALIN'LA SÜPER DESTEK?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.