kapat
Ruşeym Torku

Prof. Günüç Vefat Etti

  • Giriş Tarihi: 22.04.2013 16:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Prof. Günüç Vefat Etti

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli hattatlardan Prof. Dr. Fevzi Günüç son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir kanser tedavisi gördüğü Meram Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesi’nde dün sabah saatlerinde hayata veda eden Prof. Dr. Günüç’ün naaşı Hacı Veyis Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Üçler Mezarlığında defnedildi.

Cenazeye Günüç’ün ailesi ve yakınlarının yanısıra Vali Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul ve Hüseyin Üzülmez, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, mesai arkadaşları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencisi katıldı.

“GERİDE BIRAKTIĞI ESERLERİYLE ÖLÜMSÜZLEŞECEK”

Herkesin çok sevdiği ve değer verdiği bir akademisyeni kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Prof. Dr. Fevzi Günüç hayatı boyunca Hat sanatına gönül vermiş ve onu her zaman yaşatmaya gayret göstermiş Türkiye’nin en önemli sanatçılarındandı. Bu millet için, sanatını layıkyla yerine getiren pek çok öğrenci yetiştirmiş ve arkasında binlerce eser bırakmıştır. Onun bıraktığı bu eserler ve yetiştirdiği yüzlerce öğrencisi inanıyorum ki onun adını ölümsüzleştirecektir. Kendisine Allahtan rahmet, başta kederli ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine ve üniversite camiamıza başsağlığı diliyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Prof. Günüç Vefat Etti
HABER YORUMLARI