Torku Jelifest

‘Potanın Perileri’ne yeni başantrenör

  • Giriş Tarihi: 21.01.2015 16:32
  • Güncelleme Tarihi: 16:32
‘Potanın Perileri’ne yeni başantrenör

A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın başantrenörlüğüne Ekrem Memnun’un getirileceği bildirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş, Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ekrem Memnun’un A Milli Kadın Takımı’nın başına geçmesi için sarı-kırmızılı kulüpten onay aldıklarını söyledi.

Barbaros Akkaş,  yaptığı açıklamada, A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Ceyhun Yıldızoğlu’nun yerine Ekrem Memnun’un başantrenör olarak görev alması yönünde çalışmaları olduğunu ve gelinen noktada önemli bir mesafe katettiklerini aktardı.

Ekrem Memnun ile daha önce bir görüşme yaptıklarını aktaran Akkaş, şöyle konuştu:

“Kendisi bu görevi üstlenmekten gurur duyacağını, milli takımı çalıştırmanın kendisi için bir onur olduğunu söyledi. Ancak konuyla ilgili öncelikle Galatasaray Kulübü’yle görüşülmesi gerektiğini ve bir problem olmaması halinde seve seve görev alabileceğini belirtti. Bunun üzerine, yönetim kurulu üyemiz Harun Erdenay ile Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal bir araya geldiler. Yapılan görüşme neticesinde, Ekrem Memnun’un milli takımda da görev yapmasıyla ilgili herhangi bir olumsuz düşüncelerinin bulunmadığını aktardılar. Artık önümüzde başka bir engel kalmadı.”

Galatasaray Kulübü’nden de izin alınmasının ardından artık resmi anlaşma safhasına geçeceklerini aktaran Akkaş, “A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın başantrenörlüğüne Ekrem Memnun getirilecek. Artık geriye prosedürler kaldı” şeklinde konuştu.

Topsakal: İzin istediler, onay verdik

Galatasaray Kulübü’nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Can Topsakal, TürkiyeBasketbol Federasyonu’nun Ekrem Memnun’la ilgili talebini olumlu karşıladıklarını aktardı.

Topsakal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ekrem Memnun hocamızın A Milli Kadın Takımı’nın başına geçmesi yönünde izin istediler ve biz de onay verdik. Mevcut durumda A Milli Erkek Takımı’nın başında da bizim bir hocamız var. Kulübümüz adına gurur verici bir olay” değerlendirmesinde bulundu.> Yeni Meram >Spor > ‘Potanın Perileri’ne yeni başantrenör
HABER YORUMLARI