Torku Jelifest

Potada milli mesai

  • Giriş Tarihi: 24.11.2020 1:54
  • Güncelleme Tarihi: 15:55
Potada milli mesai

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Hırvatistan ve Hollanda ile İstanbul’da oynayacağı maçların aday kadrosu açıklandı. Milliler dün toplanarak hazırlıklara başladı

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda mücadele eden A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın Hırvatistan ve Hollanda ile karşılaşacağı müsabakaların aday kadrosu belli oldu. A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda Hırvatistan ve Hollanda ile oynayacağı maçların aday kadrosu açıklandı. İstanbul’un ev sahipliğinde koronavirüs nedeniyle fanus düzeninde gerçekleştirilecek organizasyonda ay-yıldızlılar, 27 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Hırvatistan ve 29 Kasım Pazar günü de saat 17.00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

DÜN toplanarak hazırlıklara başlayan Milli Takım kadrosunda yer alan oyuncular şöyle: Ege Arar (Aliağa Petkim), Doğuş Balbay (Anadolu Efes), A. Buğrahan Tuncer (Anadolu Efes), Deshane Davis Larkin (Anadolu Efes), Sertaç Şanlı (Anadolu Efes), Tolga Geçim (Anadolu Efes), Alperen Şengün (Beşiktaş), Şehmus Hazer (Beşiktaş), Berk Demir (Darüşşafaka), Doğuş Özdemiroğlu (Darüşşafaka), Metehan Akyel (G.Antep Basketbol), Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe), Yiğit Arslan (Galatasaray), J.Metecan Birsen (Pınar Karşıyaka), Berkan Durmaz (TOFAŞ), Berk İbrahim Uğurlu (TOFAŞ).

ÖTE yandan A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın EuroBasket 2022 Elemeleri D Grubu’nda Hırvatistan ve İsveç maçlarının programı belli oldu. Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Basketbol Avrupa Şampiyonası (EuroBasket) 2022 Elemeleri’nin yaklaşan penceresi için maç takvimi ve maçların oynanacağı saatler onaylandı. 27-30 Kasım tarihleri arasında Avrupa genelinde onaylanan 8 ülkede gerçekleşecek olan her grubun maçları, tüm katılımcıların sağlık ve güvenliğini sağlamak için korumalı fanus ortamında oynanacak.

FANUS ortamında düzenlenecek turnuvada maçlar; Espoo (Finlandiya), İstanbul (Türkiye), Ljubljana (Slovenya), Pau (Fransa), Saraybosna (Bosna Hersek), Valensiya (İspanya), Vilnius (Litvanya), Tallinn’de (Estonya) oynanacak. FIBA İcra Kurulu, hem Kasım hem de Şubat pencerelerinin iç saha ve deplasman maçları yerine fanus ortamında oynanması kararını eylül ayında almıştı. Buna göre A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın yer aldığı D Grubu’ndaki maçların programı şu şekilde. 27 Kasım Cuma: 16.00 Hollanda-İsveç, 19.00 Hırvatistan- Türkiye. 29 Kasım Pazar: 17.00 Hollanda-Türkiye, 20.00 İsveç-Hırvatistan. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Potada milli mesai
HABER YORUMLARI