YAZARLAR

POLİSİN 173. YILI YAMAN MÜDÜRÜN ÇOK YAMAN BAŞARISI!-Hanefi Aytekin-Yeni Meram Gazetesi

Ülkemiz yargı, sorgu, adalet sistemindeki olumsuzlukların açığını kapatma çabası içinde olan Türk Polis Teşkilatı, Kahraman Jandarmamızdan da destek alarak görevini adil ve hassasiyet umdelerini çalıştırarak ifa etmektedir.
Rayına oturtulamayan demokrasimiz ha bire yara alırken, bu ulusal felaketin yok edilip vatan ve milletimizin yasama, yürütme ve yargı erklerinin ayakta tutulup yaşatılması mücadelesini de sadece Kahraman Polisimizin adeta bir başına, üstesinden gelme mücadelesiyle sağlamaktadır.
Konya Polis Teşkilatının başındaki Emniyet Müdürümüz Şükrü Yaman, genç ve dinamik özelliğini başarısı ile bütünleştirip, Konya bölge halkının mal ve can güvenliğini şayan-ı takdir boyutları ile sürdürürken, Yaman Müdürümüzün gönüllerde taht kurması bizleri mutlu edip Türk Polis Teşkilatlarına örnek olmaktadır.
Konya metropolü asayişi ile Anadolu’nun merkezinde Cumhuriyetimizin onur abidesi Türk Polisini bağrına basarken, Konya halkı da polisinin başarısına başarılar katmasına ortak olup polisine duyduğu güveni dorukta tutmaktadır.
Görev ve sorumluluk alanındaki bin türlü beladan ülkemizin arınması ancak ve ancak yürütmenin ve yargının eksilerinin boyutlarının minimize edilmesi kaçınılmaz bir gerçek olurken, Türk Polisi Teşkilatının ustalıkla icra ettiği asayişin sağlanmasına yargı ve adaletin tüm varlığı ile destek vermesi kaçınılmaz bir gerçek olmaktadır.
Polisimizin özenle derdest edip yargıya getirdiği suçluların adalet süzgecinden geçirilmeden cemiyetimiz içine salınması, polisimiz motivasyonuna darbe olmaktadır.
Kadına şiddet, kap kaç, kötü alışkanlıklardan korunmak, vurgun, soygun ve daha nice belalardan arınmanın yolunun eğitimden geçmesi gerçeği ortada ise de, Türk Polisinin görev ve sorumluluğunun ha bire artıp büyümesi yargı ve yürütme erklerimizin ihmallerinin faturasının Kahraman Polisimize çıkarılması ayrı bir acımızdır.
Ailemizden bir gencimiz İstanbul Polis Teşkilatı içinde kutsal görevini ifa etmektedir. İstanbul’daki bitip tükenmeyen polisiye olayları gören baba oğlunu tazminatını ödeyerek görevden çekme düşüncesine karşın. ‘Babacığım ben kaçacağım, o kaçacak, bu kaçacak da bu ülkeyi kim koruyup kollayacak. Ben görevimin kutsallığına inanıyorum. Aldığım parayı helal ettirmek mecburiyetindeyim’ ifadesini kullanması yüreğimizdeki korkunun silinip atılması gerçeğini getirdi belleğimize.
Polis olmak en az asker olmak kadar kutsaldır. Türk Polis Teşkilatı özlük haklarının yeterli konuma getirilmesi bu ülke yürütme erkinin görevidir. Türk Polisi, devlet imkanlarının hoyratça kullanılması yanında, vazifesinin kutsiyeti önüne canını koyarak görev ifa eden kahraman polisimizin haklarının verilmesi 80 milyonun boynunun borcudur.
Konya Bölge Polisimizin Mümtaz Başkanı Sayın Şükrü Yaman müdürümüze minnet ve şükranlarımızı sunarken, şehit polislerimize Yüce Yaratan’dan rahmetler niyaz eder, gazi polislerimize acil şifalar dileriz.
Sadece asayişle mücadele verirken FETÖ belası gibi bir ulusal felaketin de önlenmesi ile Cumhuriyetimizin korunup kollanması görevini sürdüren polisimize yürek dolusu sevgiler sunar. Yüce Yaratan’dan kolaylıklar ihsan etmesini dileriz.

> Yeni Meram >Yazarlar > POLİSİN 173. YILI YAMAN MÜDÜRÜN ÇOK YAMAN BAŞARISI!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.