Torku Jelifest

PKK’nın Yüksekova’daki “patlayıcı imalathanesi” imha edildi

  • Giriş Tarihi: 24.03.2016 13:08
  • Güncelleme Tarihi: 13:08
PKK’nın Yüksekova’daki “patlayıcı imalathanesi” imha edildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda güvenlik güçlerinin dikkati büyük bir faciayı önledi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlere yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı yerleştirilmiş 55 çaydanlık ile çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmat bulundu.

Güvenlik güçlerinin, Mezarlık, Orman, Eski Kışla, Yeni, Yeşildere, Cumhuriyet, Dize, Esentepe ve Güngör mahallelerinde terör örgütü mensupları tarafından oluşturulan barikatların kaldırılması ve kazılan çukurların kapatılması amacıyla PKK’lı teröristlere yönelik başlattığı “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu” sürüyor.

Yer yer sıcak temasın sağlandığı operasyonda teröristlerin bulunduğu Orman Mahallesi’nde güvenlik güçlerinin dikkati büyük bir faciayı önledi.

Askerler ve polislerin yürüttüğü müşterek operasyonda teröristlerce bomba imalathanesi olarak kullanıldığı tespit edilen eve operasyon düzenlendi.

İçinde el yapımı patlayıcı düzenekleri olduğu belirlenen eve kontrollü giren bomba imha uzmanları, çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat buldu.

Düzeneklerin etkisiz hale getirilmesinin ardından yapılan aramada 10 kilogram A-4 patlayıcı, 2 ton amonyum nitrat, 55 çaydanlığa yerleştirilmiş saniyeli ve fitil ateşlemeli el yapımı patlayıcı, gergiden kurtulma el yapımı patlayıcı düzeneği, çok sayıda havan mermisi, 2 savunma tipi el bombası, 2 tuzaklanmış yangın tüpü, 12 el bombası fünyesi, zırhlı araçlar için 10 basma düzeneği, 8 boş ve 3 dolu mutfak tüpü, 150 elektrikli kapsül, 50 adi kapsül, 500 metre saniyeli fitil, 300 metre kortex, 3 bin metre elektrik kablosu, elektronik devreler, 500 metre misina, 150 büyük boy pil, 150 litre mazot, parça tesiri için 2 koli 20’lik çivi, piknik tüpü irtibatlı pürmüz, jeneratör, muhtelif el yapımı patlayıcılarda ve izolesinde kullanılan bol miktarda bant ile kamuflaj için poşet ve çuval ele geçirildi.

Evde ayrıca teröristlerin geçişi için kullanılan tünel de bulundu.

Güvenlik güçleri, ele geçirilen patlayıcı düzenekleri ile silah ve mühimmatı kontrollü şekilde imha etti.> Yeni Meram >Güncel > PKK’nın Yüksekova’daki “patlayıcı imalathanesi” imha edildi
HABER YORUMLARI