YAZARLAR

623 yıllık Osmanlı döneminde ve 89 yıllık Cumhuriyet döneminde kendini Türklükten soyutlayıp Kürt olduğunu iddia eden sözde sahte Kürtler; gerçek Kürt ve Türk halklarını sömüre sömüre bu ülke ve insanının başına bela oldular.

Geçtiğimiz hafta 30’a yakın vatan evladını şehitlik mertebesi ile kara toprağa verdik. Elli bine yaklaşan canlarımız bir hiç uğruna kara toprağa verilirken sadece “Vatan Sağ Olsun” ile yetinmekten utanır oldu bu ülkenin insanı.

İnancımız odur ki kahraman Türk Askeri kendi inisiyatifi, kendi iradesi ve kendi emir ve komuta gücü ile donanımlı olsa, sözde demokrasi çarkının dişlileri arasından çıkıp kurtulsa, hiç şüphe etmiyoruz ki, bu Kürt belasının üstesinden de mutlaka gelecektir.

KürtbBelası tutunacağı bir sağlam kazık buldu. Temiz nezih Kürt halkını kalkan yapıp onların ağa babaları konumları ile hem Kürt halkını ve hem de Türk ulusunu 30 yıldan bu yana habire sömürmekte, trilyonlar bu ülkenin kalkınmasına ve Türk halkının refahına harcanacak yerde bu beladan savunmaya akıp gitmektedir. Fakir fukara çocuğu kınalı kuzularımız şehit edilmektedir. Bu arada fakir fukara çocukları diyorum siz hiç villadan şehit çıktığını gördünüz mü? Acı ama gerçek malesef budur.

Tarihin derinliğindeki Kürt isyanlarının hiç biri bu denli uzun vadede bu ülke ve insanını yıpratmamış, bu denli oluk oluk şehit kanı akmamış, namüsait imkanlara rağmen Kürt isyanları kısa vadelerde çökertilmiş, bu işin maddi yönü de asla milli varlığımıza yük teşkil etmemiştir.

Hani bir atasözümüz vardır. “Ya iti öldürene sürütürler.” bu ülkede Kürt ırkının Türklükten soyutlanıp ayrılmasını isteyenlere bir değil, çok sayıda Kürt partisinin kuruluşuna imkan tanınmalı. Tıpkı Ulu Önder Atatürk’ün Fethi Bey’e Serbest Fıkra’yı kurdurup cumhuriyet düşmanlarının potansiyel güçlerini ölçtürüp onlarla mücadelenin planlarını bilimsel verilere dayandırdığı gibi…

Tıpkı Dersim Harekatı’nda aşiret reislerinden oluşan İstiklal Mahkemesi hakim ve savcılarına Dersim Harekatı suçlularının en ağır bir biçimde cezalandırılıp uzun vadede huzur ve güvenin sağlandığı gibi…

Tıpkı çok partili hayata geçerken Cumhuriyet Halk Partisi içinden ayrılıp bir parti kurmalarını istediği Celal Bayar ve arkadaşlarını parti kurmaya motive eden yüce devlet adamı İsmet İnönü’nün demokratik ruhunun iktidar muhalefet kavramının araladığı kapıdan girenlerin demokrasi ayarını tutturamayıp silinip yok olmaları misali…

Parlamentomuzda kendi devletine, kendi ekmeğine, kendi ülkesinin suyuna havasına kafa tutup sömürü düzenini harıl, harıl işleten sözde BDP. Partili vekillerin karşısına bir başka Kürt partileri kurulup onlara rekabet edenlerin olması belkide gerçek Kürt partisinin Kürt halkına gerçekleri aktararak yanılgının vahametinden hakkın tecellisine yollar açılmasına imkan verilmesi gibi.

Kahraman silahlı kuvvetlerimiz 27 Mayıslarda,12 Eylüllerde bir bakıma darbe ve ihtilal yapmadılar. Şahinkaya’nın dediği gibi akan kanları durdurdular, hem de sadece bir gece de… Bir gün önce oluk oluk akan kanlar 27 Mayıs ve 12 Eylül sabahlarında şıp diye kesildi. Kürt isyanı terör belası da böylesi bir taktikle mutlaka kesilebilir.

Ne var ki : Adına darbe denen hiçbir harekatın içinde bulunduğumuz siyasi dünyada hoş karşılanması asla mümkün olamaz.Bu beladan ülkemiz parlamenter sistemi içinde çözüm aranırken Kılıçdaroğlu’nun Meclis komisyonları ve Bahçeli’nin olağanüstü hal ilanı ve daha aklıselim formüllerinin Kahraman Türk komuta kademesi olur ve onaylarının katkısı ile hayata geçirildiğinde bu beladan arınmanın mümkün olacağı inancımız vardır…

> Yeni Meram >Yazarlar > PKK BELASINA ATATÜRK-İNÖNÜ ÖRNEĞİ ÇÖZÜM GEREK
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.