Torku Jelifest

Pirhasan Caddesinin ilk etabı asfaltlandı

  • Giriş Tarihi: 31.05.2020 13:35
  • Güncelleme Tarihi: 13:38
Pirhasan Caddesinin ilk etabı asfaltlandı

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Pirhasan Caddesi üzerinde başlattığı toplam 2 km’lik asfaltlama çalışmalarının ilk etabını bayram öncesinde tamamlayarak hizmete sundu. Ayanbey, Yorgancı ve Anasultan Caddelerinin yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını geçtiğimiz yıl tamamladıklarını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Pirhasan Caddesinin 1200 metrelik ikinci etabının da en kısa süre içinde tamamlanarak hizmete sunulacağının müjdesini verdi.

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni Meram Caddesi ile Hatıp Caddesi’nin bağlantı yolu olan Ayanbey, Yorgancı ve Anasultan Caddelerinin yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını geçtiğimiz yıl içinde hızlı bir şekilde tamamlayan ekipler, projenin bir diğer bölümü olan Pirhasan Caddesinde yürüttüğü çalışmaların 800 metrelik ilk etabını da bayram öncesine yetiştirerek vatandaşların kullanımına sundular.

‘ÇALIŞMALARLA 4-5 METRELİK YOLLAR 12 İLA 15 METREYE ÇIKARILDI’

1200 metrelik ikinci etap çalışmalarına da ara vermeden başlayan Meram Belediyesi, çalışmalar başlamadan önce kullanım alanı sadece 4-5 metre olan caddeyi vatandaşlarla yaptığı anlaşmalarla 12 ila 15 metreye kadar çıkarmayı başararak bölge halkının konforlu bir ulaşım imkanına kavuşmasına olanak sağladı. Bu özenli çalışma ile araç ve yaya trafiğinin olabildiğince rahatlatılarak sadece bugünün değil yarının ihtiyaçlarına da cevap verebilecek nitelikte bir ulaşım sağladıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, diğer alt yapı kuruluşları ile irtibatlı çalışma yürüttüklerini ifade etti. Böylece şu an yaşanan ihtiyacın yanı sıra ileride doğabilecek tüm ihtiyaçların da değerlendirilerek bir planlama yapılmasının sağlandığını söyleyen Başkan Kavuş, “Toplam 5 km’lik projede, yol alt yapısında tüm teknik detaylara azami dikkat göstererek uzun yıllar hizmet verebilecek kapasitede detaylı bir çalışma yürüttük. Ayanbey, Yorgancı ve Anasultan Caddelerinde yürüttüğümüz çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlayarak hizmete sunmuştuk. Sezonla birlikte projenin devamı olan Pirhasan Caddesinin ilk etabını da söz verdiğimiz gibi bayram öncesinde hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

BAŞKAN KAVUŞ; “HİÇBİR BELEDİYECİLİK HİZMETİNİ ERTELEMİYORUZ”

Pirhasan Caddesinin 1200 metrelik ikinci etabının çalışmalarını da kanal ıslahlarının tamamlanmasının hemen akabinde başladıklarını kaydeden Başkan Mustafa Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “İkinci etabın kazı çalışmalarının da sonuna geldik. Başlattığımz tretuvar çalışmalarını tamamlar tamamlamaz asfaltlamaya geçeceğiz. Kullanım alanı 4-5 metre gibi çok dar olan bu yolları 12 metreye hatta yer yer 15 metreye kadar çıkardık. Proje kapsamında bulunan dar cadde ve sokaklar adeta ana arterlere dönüştü. Alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak ekiplerimizin önünü açan TÜRK TELEKOM, KOSKİ ve MEDAŞ’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Her iki kurumda sadece burada değil hizmet verdiğimiz her çalışmada bizlere desteklerini esirgemedi. Hizmete başladığımız ilk günden bu yana Meram’da asfaltlamayı en önemli hizmet kalemlerimizin başında gördük. Bu anlayışı koronavirüs salgını ve karantina günlerinde de devam ettirdik. Tüm sağlık önlemlerini alarak hizmette aksama yaşanmaması için gayret gösteriyoruz. Çünkü yeri geliyor, hızlı ve düzgün ulaşım da sağlığın bir parçası oluyor. Bu sebeple acil ve olmazsa olmaz hiçbir hizmeti ertelemiyoruz.”

BAŞKAN KAVUŞ’TAN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR

Karahüyük Mahallesi Pirhasan Caddesindeki yol genişletme çalışmalarında belediyenin işlerini kolaylaştıran vatandaşlara teşekkür eden Başkan Kavuş, “Hemşehrilerimizin daha rahat, daha huzurlu ve güzel bir çevrede yaşaması için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Karahüyük Mahallemizdeki çalışmalarda da mahalle sakinleriyle anlaşarak onları mağdur etmeden yol genişletme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların yapılmasında bize büyük kolaylık sağlayan mahalle sakinlerine de teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar esnasında vatandaşlarımızın muvafakatını alarak yer yer evinin bir bölümünü, dükkanını, ardiyesini, bahçe duvarını vb. müştemilatlarını yıkarak yenisini yapmak suretiyle yol genişliği çalışmalarını sürdürüyoruz. Zannediyorum bu caddedeki çalışmalar tamamlandığında bölgenin ihtiyacına cevap verecek ve şehircilik adına da güzel bir yolu ilçemize kazandırmış olacağız” dedi.

Başkan Kavuş’un cadde üzerindeki incelemesi sırasında karşılaştığı vatandaşlar da çok güzel bir yolu bölgelerine kazandıracağı için kendisine teşekkür ettiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Pirhasan Caddesinin ilk etabı asfaltlandı
HABER YORUMLARI