YAZARLAR

***

“KİMSE diğer bir kimsenin kulu değildir.”

***

DUALARIMIZI BEKLEYENLER

Konyaspor ve Konya İdmanyurdu’nda görev yapmış başkanlık ve önemli görevlerde bulunmuş yöneticiler… Nuri Yenal, Nuri Küçükköylü, Mehmet Şan, Arif-Turan Bilge, Mehmet Ortaer, Nuri ve Veli Nurullahoğlu, Orhan Tütüncü, Kazım Özbay, Saim Çetin, Ömer Armağan, Eşref Eşrefoğlu, Ahmet Onacak, Oğuz İyioldu, İsmail Çapar, Sezai Arısoy, Fahrettin Hiçdönmez, Ömer Civelek, Kamil Civelek, Sedat Varol, İrfan Mescioğlu, Halis Ünal, Ahmet Yüzbaşıoğlu, Mehmet Çolakoğlu, Mehmet Düzel, Mustafa Bülbül, Süleyman Çınar, Ahmet Öksüz, Kudret İrdirençelebi, Algün Tuncalp, Metin Ortakarpuz, Bahtiyar Demir, Numan Erkan, Sait Gönen, Ahmet Hamdi Uçarok, Mevlüt Sarı, Mustafa Bayram, Mustafa Çalışkan, Necati Güneş, Ferit Hotamışlı, Abdullah Öngel, Mustafa Yayla, Servet Acar ve daha niceler…

Yaşayanlarımıza uzun ömürler,

Kaybettiklerimize gelince…

Orucumuzun bitimine 4 gün kala

Bizlerden bol bol dua beklerler.

***

BÖYLE BİR TÜRKİYE

İngilizler’den silah ve Sterlin alarak bizleri sırtımızdan hançerleyen Arap kardeşlerimizi geçelim.

Çünkü oralarda Cumhuriyet yok.

Başkanlık var, halifelik var, krallık var.

Ağalık var, Şeyhlik var, Şıh’lık var.

Peki, hangi birisi ileri ülkeler içinde?

Bulamazsınız, yok çünkü.

Altlarında son model ABD arabaları…

Pilavı, saç kavurmayı elleriyle yiyorlar.

Her birinde maşallah 5-10 çocuk.

“Rızıklarını Allah verir” diyorlar!

Fışkıran petrolleri sudan ucuz.

Para, araba var, demokrasi nanay.

Bizde yeni İmam Hatipler açıyorlar.

Bilim adamı değil, imam çıkaracaklar.

Suçu varsa elbette çekmelidir ama….

1980 ihtilalinden sonra, en çok İmam Hatip Okulu açan Kenan Evren Paşa’nın etrafında pervane olanlar, röportaj yapabilmek için Devlet Başkanlığı süresince aylarca kuyruk sallayanlar, bugün adamı yerden yere vuruyorlar, adeta küfrediyorlar. Oysa, onun önünde eğilmekten bel fıtığı olmuşlar, omurgaları yan yatmışlardır bunlar…

Peki, şimdi biz ne yapıyoruz?

İlimi, bilimi, teknolojiyi, sanayiyi…

Bir kenara itiyor, rafa kaldırıyoruz.

Bakınız, TÜBİTAK’a 1 milyar 524…

Diyanet’e 3 milyar 891 milyon lira.

Bunun için dedik, “İlime, bilime, teknolojiye, sanayiye” diye.

“İmam Hatiplere karşıyız” diye değil.

Günümüzde öyle satılık kalem var ki…

Gök kubbeyi geçireceksin kafalarına.

Başkanlık mı, Halifelik mi var ufukta?

Ama olmuyor, olmuyor be usta!

Görüyoruz; ses var, görüntü yok!

Güzel bir geleceğimiz için iyi uykular!

*

UMULMAYAN İFADELER

Kimlerin imzası var açıklamada?

BDP Genel Başkanı Demirtaş…

Ve yardımcısı Gültan Kışanak’ın.

Doğrusu BDP’den böyle görüşlerin yer aldığı bir açıklama beklemiyordum. Üzüntü duymuşlar CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasından ve şöyle demişler:

“Sayın Aygün’ün sağ salim geri dönebilmesi için elimizden gelen insani desteği sunmaya hazırız. Zaman geçirilmeksizin derhal serbest bırakılmasını bekliyoruz. Yaşanan olaydan dolayı Aygün’ün ailesi başta olmak üzere CHP’ye geçmiş olsun diyoruz.

Meclis’teki milletvekillerinin tamamının dahi alıkonulmasının insani açıdan hükümetin umurunda olmadığının farkındayız. Nitekim hükümet partisinin açıklamalarını ibretle izlemekteyiz. Alıkonulan kaymakam, asker, polis için umursamaz, gayri-ciddi, gayri-insani tutum takınan hükümetin, Aygün için de aynı ciddiyetsizlikle hareket edeceğinden kuşkumuz yoktur. En nihayetinde hükümetin siyasi açıdan yıpranmaması, her şeyden ve herkesten daha önemli ve değerlidir.”

BDP, son sözünü AKP’ye getirip suçluyor. Hükümeti gayri-ciddi, gayr-i insani buluyor, yıpranmamaları adına da AKP’nin ciddiyetsizliğinin süreceğini iddia ediyor.

Diğer konularda tamamen ayrılırım…

Bu konuda BDP’den yanayım.

> Yeni Meram >Yazarlar > Pilavı elleriyle yiyenler!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.