Torku Jelifest

Pereira: ‘Kazanmayı isteyen taraf bizdik’

  • Giriş Tarihi: 23.10.2015 8:29
  • Güncelleme Tarihi: 8:29
Pereira: ‘Kazanmayı isteyen taraf bizdik’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ajax galibiyetine ilişkin yaptığı değerlendirmede,' Bir futbol ekolüyle karşılaştık. Takım halinde hücum yapıp, takım halinde defans yaptık. Kazanmayı isteyen taraf bizdik.' dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde A Grubu’nda mücadele eden Fenerbahçe, grubun 3. maçında sahasında karşılaştığı Hollanda ekibi Ajax’ı Fernandao’nun tek golüyle mağlup etmeyi başardı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, “Kaliteli bir rakibimiz vardı. Bugün önemli olan güçlü cevap vermekti ve bunu da başardığımızı düşünüyorum. Bu hafta yoğun eleştiri altındaydık. Lig maçında, deplasmanda, zorlu bir sahada 3 puana ihtiyacı olan bir takıma karşı galip geldik ama sonrasında eleştiriler geldi. Eleştiri anlamında zorlu bir hafta geçirdik. Sadece söylediklerimizle değil, sahada mücadeleci bir takım olduğumuzu göstermek istedik. Hedeflerine yürüyen ve savaşan bir takım olduğumuzu gösterdiğimizi düşünüyorum. Hem lig hem de Avrupa Ligi için mücadelemiz devam ediyor” dedi.

“DERBİDE KARAKTERLİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZU İSPATLAMAK İSTİYORUZ”

Kazanmayı isteyen bir takım olduklarını gösterdiklerini ifade eden Pereira, “Takımın tek düşüncesi vardı; saha içinde karakterli bir takım olduğunu ispatlamak. Takımın düşüncesi buydu ve bunu da harika bir şekilde ispatladığımızı düşünüyorum. 1. dakikadan, 90. dakikaya kadar kazanmayı isteyen takım görüntüsü ortaya koyduk. Bir arada olduğumuzu gösterdik. Herkese güçlü ve çok sert bir cevap vermediğimizi düşünüyorum. Takım halinde oynamayı başardık. Büyük takımı hissettiğimizi göstermeye çalıştık. Taraftarlarımızın desteği ile beraber yürüyüşümüze devam etmek istediğimizi göstermeye çalıştık. Her zaman dediğim gibi ben hayatımda böyle bir taraftar görmedim. Bize fazlasıyla yardımcı oldular. Bu galibiyeti almamızda taraftarlarımızın da payı büyüktü. Önemli bir 3 puandı. Pazar günü bizi bekleyen önemli bir maç daha var. Taraftarlarımız ile beraber sahada güçlü bir görüntü ortaya koyacağız. Bir ispat daha göstermek istiyoruz. Bir kez daha nasıl karakterli bir takım olduğumuzu göstermek istiyoruz. O maçta da yine bu duyguyla sahaya çıkacağız” dedi.

“GÖKHAN ÇOK BAŞARILI BİR MAÇ ÇIKARDI”

Pereira ayrıca, Gökhan Gönül’ün uzun süren bir sakatlığının bulunduğunu ifade ederek, “Takıma katkı verecek durumda değildi ama şu anda ağrısı yok ve oynayacak durumda. Bu akşam da çok başarılı bir maç çıkardı” dedi.

“FUTBOL EKOLÜYLE KARŞILAŞTIK”

Takım halinde kaliteli bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Pereira, sözlerini şöyle tamamladı:
“İstediklerimizi yapamadığımız zamanlar oldu. Bir futbol ekolüyle karşılaştık. Takım halinde hücum yapıp, takım halinde defans yaptık. Bir tane pozisyonları var. Kazanmayı isteyen taraf bizdik.”> Yeni Meram >Spor > Pereira: ‘Kazanmayı isteyen taraf bizdik’
HABER YORUMLARI