YAZARLAR

Seydişehir-Antalya yolunda bölünmüş yol çalışmalarının Katran Gediği Mevkii’ne kadar olan kısımda devam ettiğini, Seydişehir-Konya yolundaki çalışmalarında bu yıl tamamlanarak bölünmüş yol olarak ulaşıma açılacağını Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’ın verdiği bilgi olarak 25 Haziran tarihindeki yazımda detayları ile paylaşmıştım.

Yapılan çalışmaları yürekten takdir ediyorum, emeği geçenlere de her fırsatta teşekkürlerimi iletiyorum.

Ayrıca Seydişehir-Antalya yolunda devam eden yol çalışmalarında vatandaşlarımızın çektikleri çileyi de dile getirmiştim.

Ne yazık ki aynı vurdumduymazlık, hatta aymazlık son hızıyla devam ediyor. Unutmayalım bu yol tatilcilerin yolu.

Ankara’dan tatil için Antalya yöresine seyahat eden vatandaşlarımız, aynı zamanda Antalya bölgesinde tatil yapan özellikle yabancı uyruklu turistlerin günübirlik turlarla gittiği Nevşehir-Kapadokya bölgesinin tek geçiş yolu.

KENDİMİZE SAYGIMIZ YOK

Bir kez daha anladım ki bizim kendi insanımıza saygımız yok, ama yabancı uyruklu tatilcilere de rezil oluyoruz.

Vatandaş Ankara’dan yola çıkıyor, Toros Dağları’na tırmanmadan önce, ya da Antalya’dan yola çıkan bir vatandaş Toroslar’dan çıkar çıkmaz mola vereceği tek yer Seydişehir.

Tatilci Seydişehir’de Günaydın Dinlenme Tesisleri, Dumlupınar, Lezzet deryası, Şadan’nın Yeri, Erdoğanlar, Baraka Et Mangal, Mağara Dinlenme Tesisleri, Tınaztepe ve Zirve Dinlenme Tesislerinden birinde mola vermeyi kafasında planlıyor.

Seydişehir’e geliyor, bir de bakıyor ki PATLATMA VAR YOL KAPALI mola vereceği, yemeğini yiyeceği, ihtiyacını gidereceği saatleri yolda mahsur kalarak geçirince, yol açılır açılmaz hiç durmadan soluğu gideceği yerde almak istiyor.

Valilik saat 14.00 ile 17.00 arasındaki saatlerde yüklenici firmaya patlatma için süre vermiş. Ancak yüklenici firma bazen yolu 6 saate kadar kapatıyor.

Öncelikle ifade edeyim bu saatlerde patlatma izni verilmesi son derece yanlış. Zira patlatma esnasında yol her iki taraftan da ulaşıma kapatıldığı için binlerce araçlık konvoy oluşuyor.

Bu bölgede insanların ihtiyaçlarını giderebileceği bir nokta yok. Açık yazıyorum 5-6 saat bu insanlar tuvalete dahi gidemiyor, içecek su yok, yaşlısı var, hastası var, hamilesi var, çocuğu var, böyle bir vurdumduymazlık olamaz.

BARİ YABANCIYA SAYGIMIZ OLSUN

Tatil için Antalya yöresindeki otellere gelen yabancı turistlere onlarca otobüs ile her gün Nevşehir-Kapadokya bölgesine tur düzenleniyor.

Ancak Seydişehir’e geliyor yol kapalı, günlük üç saat olarak verilen izin 5-6 saati buluyor. Turistlerin de tamamı şikayetçi ve perişan.

Aynı aymazlık, aynı vurdumduymazlık devam ediyor. Ne yazık ki yetkililerde seyrediyor. Kendi insanımıza zaten saygımız yok, bari yabancıya saygımız olsun, Rezil oluyoruz rezil.

Patlatmalar sabahın 05.00 ile 08.00 saatleri arasında yapılsa olmaz mı? Saat 05.00 sıralarında gün ışımaya başlıyor, o saatte yolda trafik yoğunluğu en az durumda.

Sizin anlayacağınız, binlerce insan burada çile çekiyor.

Seslerini duyan, hallerini gören yok.

> Yeni Meram >Yazarlar > PATLATMA ÇİLESİNE DEVAM
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.