YAZARLAR

Seydişehir-Konya ve Seydişehir-Antalya yolunda yol yapım çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız’ın verdiği bilgiye göre bu yılsonuna kadar Seydişehir-Konya yolu bölünmüş yol olarak tamamlanıp ulaşıma açılacak.

Seydişehir-Antalya yolunda ise İçerikışla Mevkii’nden başlayıp Katran Gediği Mevkii’ne kadar olan kısımda bölünmüş yol çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Bir aksilik olmaz ise yılsonuna kadar tamamlanarak ulaşıma açılmış olacak.

Böylece Seydişehir-Antalya yolunun yaklaşık 25 kilometresi bölünmüş yol olarak ulaşıma açılmış olacak. Dileğimiz Seydişehir-Konya yolu gibi Seydişehir-Antalya yolunun da bölünmüş yol olarak ulaşıma açılması.

ÇİLEYE DEVAM

Seydişehir-Antalya çıkışı İçerikışla Mevkii’nde bölünmüş yol çalışmaları son hızıyla devam ediyor demiştim. İşi alan yüklenici firma yolu bir an önce tamamlamak için var gücüyle çalışıyor buna bir diyeceğimiz yok.Yol yapım sırasında güzergâhta ciddi anlamda patlatma yapılması gerekiyor. Her nimetin bir külfeti var bununda bilincindeyim.

Ancak teknik imkânların bu denli elverişli olmasına rağmen her gün saatlerce yolun ulaşıma kapatılarak patlatma yapılmasına bir anlam veremiyorum.

Patlatma esnasında Seydişehir-Antalya yolu İçerikışla ve Antalya Seydişehir yolu Katran Gediği Mevkii’nde Bölge Trafik ekiplerince yol ulaşıma kapatılıyor.

Bir aydır hemen hemen her gün en az iki sat olmak üzere dört saate kadar yol ulaşıma kapalı.

Otobüsleri ve özel araçları dikkate alırsak binlerce insan güneş altında saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Yolda beklemek zorunda kalan insanların ihtiyaçlarını giderebileceği hiçbir yer yok. Yolcuların yaşlısı, hastası çocuğu var, ilgililer nedense bu konuları hiç düşünmeden öğleden sonra günün en sıcak saatlerinde yolu ulaşıma kapatmada sakınca görmüyor.

Ayrıca burası tatile giden ve tatilden dönen vatandaşlarımızın ağırlıklı olarak kullandığı bir yol. Tatile giden insanlar haklı olarak bir an önce gideceği yere varmanın heyecanını yaşıyor.

Ancak, Seydişehir’de yol patlatma sebebi ile kapalı.

Tatilden dönen insanlar içinde durum hakeza aynı, bir an önce evine ulaşmak istiyor.

İlgili firma patlatma yapacağı bölgelerde hazırlığını gündüz saatlerinde tamamlasa, yolda ulaşımın en az olduğu gece saatlerinde patlatmaları gerçekleştirse kimse mağdur olmayacak.

Her nedense günlerdir insanlarımıza bu çile çektiriliyor.

TESİSLERİMİZ ETKİLENİYOR

Ayrıca vatandaşlarımız yol güzergâhında bulunan dinlenme tesislerimizde mola verip ihtiyaçlarını gidereceği zamanı yolda bekleyerek geçirmek zorunda kalıyor. Zaten şurada tamamı dört ay çalışarak geçimini temin edecek olan tesislerimiz ciddi anlamda etkileniyor, zarar ediyor.

Ama hala önlem alan yok.

Patlatma var yol kapalı.

ALT VE ÜST GEÇİT

Geçtiğimiz günlerde Karayolları İncesu geçişine üst, Taşağıl geçişine alt geçit yapılacağını, Bozkır yol kavşağında da düzenleme yapılacağını açıklamıştı.

Ancak şu ana kadar bir çalışma başlamadı. Karayolları’nın başarılı müdürü Mahmut Yıldız’a duyurulur.

> Yeni Meram >Yazarlar > PATLATMA ÇİLESİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.