YAZARLAR

Belediyeler her tarafa park yapıyor.

Yapılan parklarda sadece kendilerinin gezeceğini, kendilerinin pisleteceğini ve hesap sorulamayacağını zanneden bir sürü eğitimsiz, sorumsuz, bencil insanlarla, bazı belediyelerde görevli işgüzar, yasadan habersiz zabıta memurları, yasadan habersiz park bekçileri ile uğraşıyoruz!

Kısırlaştırılan hayvanların aşılarının yapıldıktan sonra alındıkları ortamlara bırakılmaları gerekiyor.

Parklara; çöp atan, çimlere ayçiçeği kabuğu atarak yok eden, plastik şişe, naylon torba, yediği içtiği meyvelerin, içeceklerin kabuğunu ve kutusunu atan, çocuğunun kakalı bezini parkta ağaçların dibine bırakan bu insanlar köpekleri istemiyorlarmış!

Köpekler, sigara izmaritlerini çimlere atmazlar,

Köpekler, sigara kutularını parklarda yerlere saçmazlar,

Çekirdek ve kabuklu yemiş yemezler, ama yeselerdi kediler kabukları toprağa gömer, köpeklerde gözle görülmeyecek yerlere götürürlerdi.

Oturdukları kanepelerin etrafına attıkları ve adeta ayçiçeği kabuğu gölü yaratan eğitimsiz, sorumsuz insanların oluşturdukları görüntüyü görmeyen, kör gözlerle dolaşan, insanların pisliklerini görmemek ve ceza yazmamak için, kafalarını çeviren zabıtalar; köpek gezdiren, tasması ile ağaca bağladığı köpeğiyle oturan, belediyenin bıraktığı tasmalı köpekleri seven birini hemen görürler, görev aşkı ile ceza kağıtlarını çıkarıp, büyük bir keyifle ceza yazarlar.

Parkları kirleten insanlara ceza yazamazlar! Acaba neden?

Köpek belediyeye gelerek, bağırıp, söylenip, size oyumuzu ceza kesmeniz için mi verdik diye hesap soramaz!

İşte çalışkan zabıtaların iş edinecekleri ve görevlerini kusursuz yapacakları en iyi yer; parklardaki köpekler!

Dünyayı yalnızca kendisinin zannederek her yeri savaş alanına çeviren insanlar, unutmasınlar ki uğraştıkları bu hayvanların ahı onları mutlaka bulacaktır.

Parklarda köpekler dolaşacaklar!

Parklara küpeli, kısırlaşmış köpekler bırakılacak ve insanlar da onlara alışacaklar.

> Yeni Meram >Yazarlar > PARKLAR SADECE İNSANLARA AİT DEĞİLDİR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.