Torku Jelifest

Paramparça dizisine Nurgül Yeşilçay yerine iki yeni transfer!

  • Giriş Tarihi: 13.01.2016 16:52
  • Güncelleme Tarihi: 16:52
Paramparça dizisine Nurgül Yeşilçay yerine iki yeni transfer!

Star TV ekranlarında yayınlanan Paramparça dizisine iki isim katılıyor.

Başrol oyuncularından Nurgül Yeşilçay’ın diziden ayrılma kararı almasının ardından diziye kimlerin katılacağı sorusu da cevabını buldu. Uçankuş’un haberine bilgiye göre yeni sezonda Nurgül Yeşilçay’ın yerine iki isim geliyor.

BİR DEĞİL TAM İKİ İSİM GELİYOR

Daha önce ‘Bir Bulut Olsam, Behzat Ç. ve Şeref Meselesi’ gibi dizilerde oynayan Şükran Ovalı diziye katılacak olan ilk isim olarak açıklanırken ikinci isim ise “Melekler Korusun”, “Avrupa Yakası” gibi başarılı dizilerde oynadığı karakterlerle büyük beğeni toplayan “Yalan Dünya” dizisi ile başarısını başarı katan Hümeyra Akbay olduğu öğrenildi.

paramparca-dizisine-nurgul-yesilcay-yerine-iki-yeni-transfer-2

Şükran Ovalı kimdir?

1 Nisan 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Şükran Ovalı, eğitimini doğup büyüdüğü İzmir’de tamamladı. İlköğretim hayatına Mustafa Urcan İlkokulunda başlayan Ovalı, Ortaöğretimini Fevzi Çakmak Ortaokulunda tamamlamıştır. Öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul’a gelen güzel oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Okulunda oyunculuk eğitimi alarak kariyerinin ilk adımını atmıştır. Yer aldığı ilk proje olan, Bez Bebek dizisinde 2 yıl rol alan güzel oyuncu, dizi devam ederken aynı dönemde ekranlarda yer alan Aşk Yakar dizisine transfer oldu. Dizi kariyerinin ardından Alia ve Ev adlı filmlerde rol alan Ovalı, bu projelerde sergilediği performans ile beğeni toplamış ve ardı ardına gelen dizi-film teklifleriyle karşı karşıya kalmıştır.
Öpüşme krizi nedeniyle Paramparça dizisinden ayrılmak zorunda kalan Nurgül Yeşilçay’ın yerine düşünülen isim olan Şükran Ovalı, Erkan Petekkaya’nın da olur vermesiyle diziye dahil oldu.

ŞÜKRAN OVALI’NIN ROL ALDIĞI FİLM VE DİZİLER

Bez Bebek dizisi: 2007-2009 (FOX) Merve rolünde
Aşk Yakar dizisi: 2008 (Kanal D)
Alia filmi: 2008 – İpek Komiser rolünde
Ev filmi: 2009
Kahramanlar dizisi: 2009 (Show TV) Ayşe Komiser rolünde
Bir Bulut Olsam dizisi: 2009 (Kanal D) Bahar rolünde
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi: 2010 (Star TV) Aslı rolünde (Konuk Oyuncu)
Reis dizisi: 2011 (atv) Nazlı rolünde
Kötü Yol dizisi: 2012 (Kanal D) Nuran rolünde
Leyla ile Mecnun dizisi: 2012 (TRT 1) Sena rolünde (Konuk oyuncu)
Avrupa Avrupa dizisi: 2013 Melisa rolünde
Cinayet : 2014 Umay Abalı
Şeref Meselesi dizisi: 2014

paramparca-dizisine-nurgul-yesilcay-yerine-iki-yeni-transfer-3

Hümeyra Akbay kimdir?

15 Ekim 1947 yılında İstanbul’da doğdu.

1970’lerden bu yana müzisyen ve oyuncu olarak bilinen Hümeyra, Avrupa Yakası dizisi ve Babam ve Oğlum filmi sayesinde yeni kuşaklarca da tanınmıştır.

Müzisyen olarak tanındığı 1970’lerde “Kördüğüm”, “Sessiz Gemi”, “Otuzbeş Yaş” gibi şarkıları büyük hit oldu. Daha sonra popüler çizginin dışında, “Tutkulardan intihar”, “Beyhude” gibi albümler de yaptı. Tutkulardan intihar, Türkiye’de rap müzik tarzında söylenmiş ilk şarkı örneğidir.

Çetin Tekindor ve Hümeyra Babam ve Oğlum filminde Önce tiyatro, sonra televizyon, en son da Talihli Amele’yle sinema oyunculuğuna başladı. Ferhan Şensoy’un “Ortaoyuncular” ekibiyle 1985 yılında “İçinden Tramvay Geçen Şarkı” da rol aldı. 1986’da “Asiye Nasıl kurtulur?” filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Antalya Film Festivali’nde Altın Portakal Ödülü kazanmıştır. Fikret Hakan ve Ömer Kavur’la evlenip boşandı.> Yeni Meram >Magazin > Paramparça dizisine Nurgül Yeşilçay yerine iki yeni transfer!
HABER YORUMLARI