Torku Jelifest

Palut’tan flaş açıklamalar

  • Giriş Tarihi: 30.03.2021 16:18
  • Güncelleme Tarihi: 16:20
Palut’tan flaş açıklamalar

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, birçok konuda flaş açıklamalar yaptı. Önceki gün akşam yerel bir televizyonun spor programına katılan İlhan Palut, takımın durumu başta olmak üzere A’dan Z’ye birçok konuda konuştu

*Transfer elbette olacak
İTTİFAK Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, birçok konuda flaş açıklamalar yaptı. Önceki gün akşam yerel bir televizyonun spor programına katılan İlhan Palut, takımın durumu başta olmak üzere A’dan Z’ye birçok konuda konuştu. Genç teknik adam açıklamalarında şu cümlelere yer verdi. “Gelecek sezonun kadrosunu planlama noktasında şu an kendimizi o konforda hissetmiyoruz. Şu süreci alnımızın akıyla tamamlamamız gerekiyor. Bu seneden gelecek sezona ne kadar oyuncu taşırsak o kadar iyi. Transfer elbette olacak ama aynı zamanda karmaşık bir durum. Takım olgusunu oluşturmak kolay değil. Çekirdek kadromuzu korumak istiyoruz”.

*Maçı kafamda kurgularım
“BOŞ stadyumlar konsantrasyon kaynağımdır. Maç oynanmadan kafamda kurgularım. Hayal kurarım. Duygu yoğunluğunu bir gün önce yaşarım. Tesislerde yaşıyorum. Tesis yeterli ve tüm ayrınlar düşünüldü. 3 saha var. Yeni tesis de yapılacak. Şu anki mevcut tesis altyapıya verilecek. Konyaspor, çalışmak istediğim camialardandı. Teklif gelince ayrıntıları bile konuşmadan kabul ettim. Konyaspor’da huzurluyum. İsmail hoca zamanında belki doğru işler yapıldı ama bazen heyecan ve sinerji kaybolabiliyor. İnanılmaz bir özgüven kaybı vardı. Mental dokonuşlar yaptık”.

*Taraftar takım için itici bir güç
“KONYASPOR taraftarı takım için itici bir güç. 20 bin ortalamanın üzerinde oynamaya alışkın bir kulüp. Taraftarımızın olmaması büyük dezavantaj. Henüz taraftarın önüne çıkamadım. Benim için eksiklik oldu. 100. yılda başarılı bir sezon geçirmek adına gerekli çalışmaları yapacağız. Daha iddialı bir takım kurma adına mutlaka yönetim de gerekli planlamaları yapacaktık. Biz de gerekli enerjiyi ortaya koyacağız. Yönetimle devamlı diyalog halindeyiz. Başkanımız ve yönetimimize teşekkür ediyorum. Sıcak davrandılar ve güvenlerini hissettim. Sadece saha içiyle uğraşıyorum. Futbol harici sorunlar önüme gelmedi”.

* Bytyqi’den dirençli olmasını istedik
“OYUNCULARIMIZIN talep görmesi, daha büyük bütçeli takımlar tarafından tercih edilen konumda olmaları bizleri sevindirir. Ancak transfer haberlerinden sonra konsantrasyonları düşerse bizim için tehlikeli hal alır. Bytyqi’den ikili mücadelelerde daha dirençli olmasını istedik. İyi duran top kullanan, iyi orta yapan, şut çeken, üçüncü bölgede etkili olan biri. Oyuncu grubu net farklarla ayrılmıyor. Bu da forma rekabetini sıcak tutuyor. Sonradan girip katkı verenin ilk 11’e girmek istediğinin farkındayım. Herkese şans vermeye çalışıyorum. Hiçbir futbolcuyu ilk yarıda çıkarmak istemem ancak futbolcunun üzülmesinden ziyade öncelik maçın değeridir”.

*İyi bir sonuçla dönmek istiyoruz
“NAZAR değmesin, stoper hattımız çok iyi. İkisi de sert, hamleli ve mevkilerine göre çabuk. Bu bizim için avantaj. Abdülkerim gelişime ve öğrenmeye açık. Sol stoper önemli bir mevki. Oyun kurmada güveni var. Kısa ve uzun paslarda sorumluluk alabiliyor, driplingle takımı ileri taşıyabiliyor. Stopere göre çabuk, iki mücadelelerde son derece sert ve agresif. A Milli Takıma çıkması sürpriz olmadı. Kulüp ve bizim için büyük gurur. Milli takımlara giden 8 oyuncumuz var. Bazıları perşembe, bazıları cuma gelecek. Çok kısa sürede mental olarak oyuncularımızı o maça hazırlamaya çalışacağız. Erzurum’da iyi bir sonuç alma adına elimizden geleni yapacağız. Pro Lisans kursuna gitmeyi bekliyorum. Geçen sene pandemi nedeniyle ertelendi. Bu sene sezonun bitimiyle beraber açılmasını bekliyoruz. İnşallah açıklanacak listede olmayı bekliyorum”. *HÜSEYİN TURGUT


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Palut’tan flaş açıklamalar
HABER YORUMLARI