Torku Jelifest

Özgecan gibi öldürülmekle tehdit edilen kadın avukattan ‘gerekirse vururum’ çıkışı

  • Giriş Tarihi: 30.09.2015 14:30
  • Güncelleme Tarihi: 14:30
Özgecan gibi öldürülmekle tehdit edilen kadın avukattan ‘gerekirse vururum’ çıkışı

Özgecan Aslan’ı hunharca öldüren Suphi Altundöken ile eşi Neslihan Altundöken’in avukatı Ebru Çatıkkaş 'Bir gün cezaevinden çıkarsa, Özgecan’a, Neslihan’a ve bana yaptıklarını kendisine aynı şekilde yaşatacağım, gerekirse vururum” dedi.

Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı hunharca öldüren Suphi Altundöken ile eşi Neslihan Altundöken’in boşanma davasında Neslihan Altundöken’in avukatlığını yapan Ebru Çatıkkaş, Suphi Altundöken ve çevresinden ‘yuva yıkma’ gerekçesiyle 6 aydır ‘Özgecan gibi öldürülmekle’ tehdit edildiğini belirterek, “En ağır cezayı alacağını ve ömür boyu cezaevinden çıkamayacağını ümit ediyoruz ama bir gün cezaevinden çıkarsa, Özgecan’a, Neslihan’a ve bana yaptıklarını kendisine aynı şekilde yaşatacağım, gerekirse vururum” dedi.

Okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından tecavüze direndiği için 13 Şubat’ta öldürülen ve kaybolduktan 2 gün sonra cesedi bulunan Özgecan Aslan’ın cinayet sanıklarından Suphi Altundöken ile eşi Neslihan Altundöken’in boşanma davası Adana Adliyesi 1. Aile Mahkemesi’nde sonuçlandı. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, çiftin çocuklarının Suphi Altundöken ile ilişki kurulmasını engelledi.

SUPHİ ALTUNDÖKEN İLE ÇOCUĞUNUN İLİŞKİSİ ENGELLENDİ

Neslihan Altundöken’in avukatı Ebru Çatıkkaş, çocuk ile Suphi Altundöken’in ilişki kurulmasının engellenmesinin ciddi bir başarı olduğunu ve kadın cinayetleri ile kadına şiddete karşı iyi hal indirimine de örnek olabilecek bir karar olduğunu dile getirdi. Hakimin gerçek bir adalet uyguladığını savunan Çatıkkaş, Özgecan Aslan cinayetinin toplumda insani duyguları sızlatan bir olay olduğunu ve kararın diğer mağdur insanlara da örnek olacağını ümit ettiğini ifade etti. Çatıkkaş, temyiz sürecinden sonra kararın kesinleşmesiyle çocuğun da soyadının değiştirilmesi için yeniden dava açacaklarını vurguladı.

“KENDİSİNE AYNI ŞEKİLDE YAŞATACAĞIM, GEREKİRSE VURURUM”

Boşanma davası nedeniyle cinayet sanığı Suphi Altundöken ve çevresi tarafından ‘yuva yıkma’ gerekçesiyle 6 aydır ölümle tehdit edildiğini aktaran Ebru Çatıkkaş, mağdur olduğunu ve boşanma kararının gerekçeli kararını da Özgecan Aslan cinayeti davasında dosyaya delil olarak ekleyeceklerini anlattı. Cinayet sanığı Suphi Altundöken’in bir gün hapishaneden çıkıp yeniden aile hayatına geri döneceğini düşündüğü için kendisini hala Özgecan Aslan gibi öldürmekle tehdit ettiğini ileri süren Çatıkkaş, “Neslihan’a ulaşıp onu tehdit edip, istediğini yapamayınca hedef olarak beni koydu ve olayı şahsileştirerek bana düşmanlık yapıyor. Sürekli, öldüreceğini, Özgecan gibi öldüreceğini özellikle bir şekilde iletiyor. En ağır cezayı alacağını ve ömür boyu cezaevinden çıkamayacağını ümit ediyoruz ama cezaevinden çıkarsa bir gün, Özgecan’a, Neslihan’a ve bana yaptıklarını kendisine aynı şekilde yaşatacağım, gerekirse vururum da. Genelde telefonla tehdit ediliyorum, bir iki tane de mektup var. Başkaları aracılığıyla gönderiyor. Dosyada şuan gizlilik var, ayrıntılı bilgi veremiyorum. Başsavcımız da neredeyse seferber etmiş durumdalar. Birkaç faile ulaştık” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Güncel > Özgecan gibi öldürülmekle tehdit edilen kadın avukattan ‘gerekirse vururum’ çıkışı
HABER YORUMLARI